Третмани ❤️ - за нега на коса

.
2023

Светот каталог на производи и прибор за професионални фризери
Третмани - за нега на коса

PRODUCTS N°: 510
Argan масло - AGADIR

Argan масло
AGADIR

третманот врз основа на косата Argan масло Agadirâ е добиен со екстракција на Argan масло е единствен во ...

третманот врз основа на косата Argan масло Agadirâ е добиен со екстракција на Argan масло е единствен во ...
MAGIC ПРИРОДАТА анти-стареењето ЛИНИЈА - ALDO COPPOLA

MAGIC ПРИРОДАТА анти-стареењето ЛИНИЈА
ALDO COPPOLA

уникатен и иновативни производиформулиран со растителни церамиди и Омега 6супстанции високо рес...

уникатен и иновативни производиформулиран со растителни церамиди и Омега 6супстанции високо рес...
Црна линија - ANTI.AGING - ALDO COPPOLA

Црна линија - ANTI.AGING
ALDO COPPOLA

шампон ANTI.AGING Формулиран за да го хранат и регенерираат. Фотоволтаици комплекс, антиоксиданс акц...

шампон ANTI.AGING Формулиран за да го хранат и регенерираат. Фотоволтаици комплекс, антиоксиданс акц...
Црна линија - ПАДОТ - ALDO COPPOLA

Црна линија - ПАДОТ
ALDO COPPOLA

шампон АНТИ регенерација ќелавост. ДСС комплекс, заедно со екстракти од нане, женшен, коприва и ц...

шампон АНТИ регенерација ќелавост. ДСС комплекс, заедно со екстракти од нане, женшен, коприва и ц...
Црна линија - навлажнувачки - ALDO COPPOLA

Црна линија - навлажнувачки
ALDO COPPOLA

навлажнувачки шампон Формулиран за често миење. Активните состојки на SATCHA InChI, во синергија со е...

навлажнувачки шампон Формулиран за често миење. Активните состојки на SATCHA InChI, во синергија со е...
Црна линија - мазнење - ALDO COPPOLA

Црна линија - мазнење
ALDO COPPOLA

мазнење шампон Формулиран за регулирање на косата што го прави свиленкаста. Црница екстракт и а...

мазнење шампон Формулиран за регулирање на косата што го прави свиленкаста. Црница екстракт и а...
Црна линија - Негување - ALDO COPPOLA

Црна линија - Негување
ALDO COPPOLA

негување шампон Формулиран за да го хранат косата и скалпот. Активните состојки на SATCHA InChI играа...

негување шампон Формулиран за да го хранат косата и скалпот. Активните состојки на SATCHA InChI играа...
Црна линија - PRO.COLORE - ALDO COPPOLA

Црна линија - PRO.COLORE
ALDO COPPOLA

шампон PRO.COLORE Формулиран за да се заштитат боја. Активните состојки на SATCHA InChI имаат антиоксиданс...

шампон PRO.COLORE Формулиран за да се заштитат боја. Активните состојки на SATCHA InChI имаат антиоксиданс...
Црна линија - регенерација - ALDO COPPOLA

Црна линија - регенерација
ALDO COPPOLA

исцелување шампон Формулиран со сува и девитализирани коса. Активните состојки на SATCHA InChI во син...

исцелување шампон Формулиран со сува и девитализирани коса. Активните состојки на SATCHA InChI во син...
NEWLIFE.IT - ALDO FORTE

NEWLIFE.IT
ALDO FORTE

шампон GREASE Шампон маст NEWLIFE.IT враќа на нормално производство на себум од лојните жлезди. Има тони...

шампон GREASE Шампон маст NEWLIFE.IT враќа на нормално производство на себум од лојните жлезди. Има тони...
MARYSER - ALDO FORTE

MARYSER
ALDO FORTE

Третман капиларна реструктуирање поправка. Благодарение на особеностите и неговата формула разв...

Третман капиларна реструктуирање поправка. Благодарение на особеностите и неговата формула разв...
MARYSER - ALDO FORTE

MARYSER
ALDO FORTE

линија на шампони специјално дизајнирани за професионална и, идеален за нежно очисти и да се подг...

линија на шампони специјално дизајнирани за професионална и, идеален за нежно очисти и да се подг...
MARYSER - ALDO FORTE

MARYSER
ALDO FORTE

Помага во спречување на губење на косата. На лосион ПЛУС 33 формулираат врз масла и екстракти на ле...

Помага во спречување на губење на косата. На лосион ПЛУС 33 формулираат врз масла и екстракти на ле...
NUTRISEDUCTION - ALFAPARF

NUTRISEDUCTION
ALFAPARF

хранливи материи линија посветена на нега на сува и frizzy коса Иновативен и сеопфатен, со цел да се ...

хранливи материи линија посветена на нега на сува и frizzy коса Иновативен и сеопфатен, со цел да се ...
Лен семиња DIAMOND - ALFAPARF

Лен семиња DIAMOND
ALFAPARF

ленти заштита До 30 % повеќе од постојаност на боја и рефлексиите од главните. Боја блок: Технологи...

ленти заштита До 30 % повеќе од постојаност на боја и рефлексиите од главните. Боја блок: Технологи...
Срцевина од бамбус - ALFAPARF

Срцевина од бамбус
ALFAPARF

третман реконструкција за оштетена коса, оштетена и ослабена Третман може да се поправи штетата ...

третман реконструкција за оштетена коса, оштетена и ослабена Третман може да се поправи штетата ...
АКТИВНИ КОСА МОЌНОСТ - ALFAPARF

АКТИВНИ КОСА МОЌНОСТ
ALFAPARF

третман за абнормалности на кожата Падна линија Ревитализација на третман за кожата што ги згол...

третман за абнормалности на кожата Падна линија Ревитализација на третман за кожата што ги згол...
Лен семиња DIAMOND ГРИЖА - ALFAPARF

Лен семиња DIAMOND ГРИЖА
ALFAPARF

скапоцен камен ефект Линија која дава вашата коса нова димензија на сјај, благодарение на ексклу...

скапоцен камен ефект Линија која дава вашата коса нова димензија на сјај, благодарение на ексклу...
терми СПА - ALFAPARF

терми СПА
ALFAPARF

скалпот истакна и ослабени на база на вода бањата Chianciano Терме. Нова линија за ритуалот сала нарече...

скалпот истакна и ослабени на база на вода бањата Chianciano Терме. Нова линија за ритуалот сала нарече...
Хидратантна климатик и DETANGLING - ALLWAVES

Хидратантна климатик и DETANGLING
ALLWAVES

за сува коса, оштетена коса и подели завршува со Благодарение на присуството на ленено масло, за ...

за сува коса, оштетена коса и подели завршува со Благодарение на присуството на ленено масло, за ...
лИНИЈА ALLWAVES - ALLWAVES

лИНИЈА ALLWAVES
ALLWAVES

ЗАЈАКНУВАЊЕ шампон за оштетена коса - Витамин F Благодарение на дејството на витаминот Ф, ја хран...

ЗАЈАКНУВАЊЕ шампон за оштетена коса - Витамин F Благодарение на дејството на витаминот Ф, ја хран...
ЛОСИОН frizzy - ALLWAVES

ЛОСИОН frizzy
ALLWAVES

моментален ефект на косата сува и девитализирани Особено индициран за третман на сува коса, да п...

моментален ефект на косата сува и девитализирани Особено индициран за третман на сува коса, да п...
B.TOXKARE кревање СИСТЕМ - ALTER EGO ITALY

B.TOXKARE кревање СИСТЕМ
ALTER EGO ITALY

Професионален третман со извонредна полнење и анти -et дека и, благодарение на синергија на активн...

Професионален третман со извонредна полнење и анти -et дека и, благодарение на синергија на активн...
бамбус мал обичен - ALTERNA

бамбус мал обичен
ALTERNA

А линијата збогатен со природни состојки како што се чиста органски екстракт од бамбус. Меѓу друг...

А линијата збогатен со природни состојки како што се чиста органски екстракт од бамбус. Меѓу друг...
Кавијар подмладување ТРЕТМАН - ALTERNA

Кавијар подмладување ТРЕТМАН
ALTERNA

нови подмладување систем косата повеќе свилен, здрава, сјајна и млади... На косата, како и кожата, ...

нови подмладување систем косата повеќе свилен, здрава, сјајна и млади... На косата, како и кожата, ...
Луксузни - ALTERNA

Луксузни
ALTERNA

шампон и балсам со бела тартуфа Луксузни е линија на производи за чистење на Алтерна која ги комб...

шампон и балсам со бела тартуфа Луксузни е линија на производи за чистење на Алтерна која ги комб...
бАЊА КАПИЛАРНА - AMOROSI

бАЊА КАПИЛАРНА
AMOROSI

распространета бања со КОСА првут Отстранува без иритирачки на кожата, било каква форма на нечис...

распространета бања со КОСА првут Отстранува без иритирачки на кожата, било каква форма на нечис...
Загуба за превенција ЛОСИОН КАПИЛАРНА - AMOROSI

Загуба за превенција ЛОСИОН КАПИЛАРНА
AMOROSI

Козметика адјувантна која им помага да се задржи природниот баланс на кожата и косата, често пром...

Козметика адјувантна која им помага да се задржи природниот баланс на кожата и косата, често пром...
ИСКУСТВО НА СИЛА - ARTIST

ИСКУСТВО НА СИЛА
ARTIST

ИСКУСТВО НА СИЛА формула за стимулирање, со цел да се спречи губење на косата и да се промовира при...

ИСКУСТВО НА СИЛА формула за стимулирање, со цел да се спречи губење на косата и да се промовира при...
мазни искуство - ARTIST

мазни искуство
ARTIST

природни органски Алое и Triticum vulgare Патентиран формула за совршени и екстремни. Благодарение на о...

природни органски Алое и Triticum vulgare Патентиран формула за совршени и екстремни. Благодарение на о...
ПОПРАВКИ ИСКУСТВО - ARTIST

ПОПРАВКИ ИСКУСТВО
ARTIST

природни аминокиселини и кератин ПОПРАВКИ искуство на линија е наменета за поправка и обнова на ц...

природни аминокиселини и кератин ПОПРАВКИ искуство на линија е наменета за поправка и обнова на ц...
Sun & G - ARTIST

Sun & G
ARTIST

Shea путер заштита, одржување и заштита на косата изложени на морето и УВ Sun & G е линија искуство сол...

Shea путер заштита, одржување и заштита на косата изложени на морето и УВ Sun & G е линија искуство сол...
NUTREXIL ® ПРОГРАМА - ARTWORK

NUTREXIL ® ПРОГРАМА
ARTWORK

три чекори третман против опаѓање на косата Линија база на активен, иновативни и ексклузивни, па...

три чекори третман против опаѓање на косата Линија база на активен, иновативни и ексклузивни, па...
NUTREXIL ® - ARTWORK

NUTREXIL ®
ARTWORK

косата со вишокот на себум и првут Благодарение на нејзината растителни екстракти како што Celandine...

косата со вишокот на себум и првут Благодарение на нејзината растителни екстракти како што Celandine...
INVATI - AVEDA

INVATI
AVEDA

за нега на коса стајлинг 6 ШампонбалсамТретмани и стил производи добиени од растенија: се мешаат ...

за нега на коса стајлинг 6 ШампонбалсамТретмани и стил производи добиени од растенија: се мешаат ...
AVEDA мазна ТРЕТМАН - AVEDA

AVEDA мазна ТРЕТМАН
AVEDA

за права коса А линијата на 4 производи да понудат соодветен одговор на сите потреби и типови на к...

за права коса А линијата на 4 производи да понудат соодветен одговор на сите потреби и типови на к...
Ботанички КОСА СПА - AVEDA

Ботанички КОСА СПА
AVEDA

третман за оштетена коса Третман специјално дизајниран за лаборатории Aveda поправка оштетена кос...

третман за оштетена коса Третман специјално дизајниран за лаборатории Aveda поправка оштетена кос...
БОЈА зачува - AVEDA

БОЈА зачува
AVEDA

е линија на производи за нега на коса, кои ги комбинира 93 % од состојки добиени од природата. Изводо...

е линија на производи за нега на коса, кои ги комбинира 93 % од состојки добиени од природата. Изводо...
СЕ кадрава ЛИНИЈА - AVEDA

СЕ кадрава ЛИНИЈА
AVEDA

БИДЕ кадрава шампон Благ шампон за подобрување на бранови / кадрици и борбата на разлетувањето, а...

БИДЕ кадрава шампон Благ шампон за подобрување на бранови / кадрици и борбата на разлетувањето, а...
Перформанси exfoliating чистото шампон - AVEDA

Перформанси exfoliating чистото шампон
AVEDA

exfoliating шампон Шампон за секојдневна употреба, чисти, омекнува и moisturizes коса : exfoliates на скалпот со о...

exfoliating шампон Шампон за секојдневна употреба, чисти, омекнува и moisturizes коса : exfoliates на скалпот со о...
ROSEMARY нане и Shampure - AVEDA

ROSEMARY нане и Shampure
AVEDA

вашите потреби се едноставни. Пенливата, исплакнете и повторете. Сè што сакате е дека вашата коса ...

вашите потреби се едноставни. Пенливата, исплакнете и повторете. Сè што сакате е дека вашата коса ...
скалпот ПРИДОБИВКИ - AVEDA

скалпот ПРИДОБИВКИ
AVEDA

нега на коса & стил шампон, балсам, стајлинг третмани и производи добиени од растенијата. мешаат и ...

нега на коса & стил шампон, балсам, стајлинг третмани и производи добиени од растенијата. мешаат и ...
Природно STRAIGHT мазна INFUSIONTM - AVEDA

Природно STRAIGHT мазна INFUSIONTM
AVEDA

мазнење крем што благодарение на електрана, овозможува непречено прогресивно стил. А стајлинг тр...

мазнење крем што благодарение на електрана, овозможува непречено прогресивно стил. А стајлинг тр...
AETO : бамбус ФОРМУЛА - BAREX

AETO : бамбус ФОРМУЛА
BAREX

AETO е филозофија која го слави средба на сите енергии на телото. Продуктната линија AETO користи раст...

AETO е филозофија која го слави средба на сите енергии на телото. Продуктната линија AETO користи раст...
Обоена коса и договори - COPPER -силикон - BAREX

Обоена коса и договори - COPPER -силикон
BAREX

силикон и бакар се промовира од рамките на живот и Енергија на боја, во исто време го заштитува од ...

силикон и бакар се промовира од рамките на живот и Енергија на боја, во исто време го заштитува од ...
КОСА Crespi - силициум - МАГНЕЗИУМ - BAREX

КОСА Crespi - силициум - МАГНЕЗИУМ
BAREX

силициум и магнезиум промовира регенерација на клетките, давајќи заштита на косата и чешел преку ...

силициум и магнезиум промовира регенерација на клетките, давајќи заштита на косата и чешел преку ...
Фино коса - силициум - ЦИНК - BAREX

Фино коса - силициум - ЦИНК
BAREX

силикон и цинк, ензим активатори, косата влакна да им помогне да го задржи својот структурен интег...

силикон и цинк, ензим активатори, косата влакна да им помогне да го задржи својот структурен интег...
ЗОК ГРИЖА - BAREX

ЗОК ГРИЖА
BAREX

линија третмани ЗОК ГРИЖА, Barex tecnoattività идентификува концептот на неговата филозофија. Tecnoattività ука...

линија третмани ЗОК ГРИЖА, Barex tecnoattività идентификува концептот на неговата филозофија. Tecnoattività ука...
ЗОК заштита: КОСА првут - BAREX

ЗОК заштита: КОСА првут
BAREX

ГЕЛ Прочистете - предтретман Нежна формула која им овозможува на одред и отстранување на вишокот...

ГЕЛ Прочистете - предтретман Нежна формула која им овозможува на одред и отстранување на вишокот...
ЗОК заштита: КОСА и бунтовниците frizzy - BAREX

ЗОК заштита: КОСА и бунтовниците frizzy
BAREX

frizzy коса и бунтовниците се груби на допир и нетранспарентно. Тешко е да се разидат и чешел. Особено...

frizzy коса и бунтовниците се груби на допир и нетранспарентно. Тешко е да се разидат и чешел. Особено...
ЗОК ГРИЖА мрсна коса - BAREX

ЗОК ГРИЖА мрсна коса
BAREX

специфична програма ЗОК грижа за мрсна коса, врз основа на насочени избор на функционални состојк...

специфична програма ЗОК грижа за мрсна коса, врз основа на насочени избор на функционални состојк...
Јохем'S ЛОСИОН - BAREX

Јохем'S ЛОСИОН
BAREX

третман против опаѓање на косата b и против првут Тоа е нов состав, кој помага да се елиминираат у...

третман против опаѓање на косата b и против првут Тоа е нов состав, кој помага да се елиминираат у...
Силициум косата третман - BAREX

Силициум косата третман
BAREX

Од лабораториите Barex линија е роден силициум косата третман спектар на производи со висока технол...

Од лабораториите Barex линија е роден силициум косата третман спектар на производи со висока технол...
OLIOSETA - BAREX

OLIOSETA
BAREX

свила протеини и лен семиња Свила протеини и масло Ленено го прават овој единствен мулти-линија, ...

свила протеини и лен семиња Свила протеини и масло Ленено го прават овој единствен мулти-линија, ...
Силициум косата третман - BAREX

Силициум косата третман
BAREX

сува коса - силициум - МАГНЕЗИУМ - Фудбал Комбинираната синергетски и комплементарни силикон + ма...

сува коса - силициум - МАГНЕЗИУМ - Фудбал Комбинираната синергетски и комплементарни силикон + ма...
женшен третман - BES

женшен третман
BES

додаток во спречувањето на губење на косата Женшен АКТИВНИ шампон Иновативен производ врз основ...

додаток во спречувањето на губење на косата Женшен АКТИВНИ шампон Иновативен производ врз основ...
ПРОФЕСИОНАЛНА БОЈА LOCK - BES

ПРОФЕСИОНАЛНА БОЈА LOCK
BES

систем за обработка на кисел pH, сулфат -бесплатно и без употреба на супстанции од животинско потек...

систем за обработка на кисел pH, сулфат -бесплатно и без употреба на супстанции од животинско потек...
LIPOCOMPLEX ТРЕТМАНИ - BES

LIPOCOMPLEX ТРЕТМАНИ
BES

НЕУТРАЛЕН шампон за деликатни коса Погоден за сите типови коса, формулиран со суровини кои се об...

НЕУТРАЛЕН шампон за деликатни коса Погоден за сите типови коса, формулиран со суровини кои се об...
NIGEM Kur - BIOSHINE

NIGEM Kur
BIOSHINE

загуба за превенција ЛОСИОН тривалентниот Лосион тривалентниот адјувантна во спречувањето на г...

загуба за превенција ЛОСИОН тривалентниот Лосион тривалентниот адјувантна во спречувањето на г...
Annes ДОПИР - BIOSHINE

Annes ДОПИР
BIOSHINE

шампон ANTICRESPO БЕЗ SLES Погоден за frizzy и кадрава. Благодарение на активни состојки и, чисти и ребала...

шампон ANTICRESPO БЕЗ SLES Погоден за frizzy и кадрава. Благодарение на активни состојки и, чисти и ребала...
BIOTRAITEMENT : ANTICURLY - BRELIL PROFESSIONAL

BIOTRAITEMENT : ANTICURLY
BRELIL PROFESSIONAL

коса frizzy и тешко да чешел Линија дисциплинирање формулиран со керамида А2 и Олигомерно, особено п...

коса frizzy и тешко да чешел Линија дисциплинирање формулиран со керамида А2 и Олигомерно, особено п...
BIOTRAITEMENT : РЕКОНСТРУКЦИЈА - BRELIL PROFESSIONAL

BIOTRAITEMENT : РЕКОНСТРУКЦИЈА
BRELIL PROFESSIONAL

за сува и оштетена коса Благодарение на иновативните активна состојка креатин комплекс, произво...

за сува и оштетена коса Благодарение на иновативните активна состојка креатин комплекс, произво...
BIOTRAITEMENT : СПА anti-age - BRELIL PROFESSIONAL

BIOTRAITEMENT : СПА anti-age
BRELIL PROFESSIONAL

линија HYDR'A2 и формулиран со етерични масла од јасмин и роза да се ревитализира и да се преструктуи...

линија HYDR'A2 и формулиран со етерични масла од јасмин и роза да се ревитализира и да се преструктуи...
BIOTRAITEMENT : ПОПРАВКИ - BRELIL PROFESSIONAL

BIOTRAITEMENT : ПОПРАВКИ
BRELIL PROFESSIONAL

за третирана коса Согласност со ресторативна керамида А2 и ориз протеини, особено погодна за јад...

за третирана коса Согласност со ресторативна керамида А2 и ориз протеини, особено погодна за јад...
BIOTRAITEMENT : СПА детоксификација - BRELIL PROFESSIONAL

BIOTRAITEMENT : СПА детоксификација
BRELIL PROFESSIONAL

Линија ® и Puricare формулиран со етерични масла од рузмарин, камилица и лаванда за ребаланс и тонот н...

Линија ® и Puricare формулиран со етерични масла од рузмарин, камилица и лаванда за ребаланс и тонот н...
BIOTRAITEMENT : Чиста СПА - BRELIL PROFESSIONAL

BIOTRAITEMENT : Чиста СПА
BRELIL PROFESSIONAL

линија формулиран со Phylcare Meristem ®, Памук Блум и етерични масла, посебно за сите типови на коса, чувс...

линија формулиран со Phylcare Meristem ®, Памук Блум и етерични масла, посебно за сите типови на коса, чувс...
КОСА сОК - BRELIL PROFESSIONAL

КОСА сОК
BRELIL PROFESSIONAL

кадрава шампон и маска кокос и Multiactive комплекс откачен кадрава коса Шампон и маска специфични за ...

кадрава шампон и маска кокос и Multiactive комплекс откачен кадрава коса Шампон и маска специфични за ...
КОСА сОК - BRELIL PROFESSIONAL

КОСА сОК
BRELIL PROFESSIONAL

шампон и Фитнес маска јаболко и Multiactive комплекс нормална коса, фитнес формула Нежно очисти норма...

шампон и Фитнес маска јаболко и Multiactive комплекс нормална коса, фитнес формула Нежно очисти норма...
КОСА сОК - BRELIL PROFESSIONAL

КОСА сОК
BRELIL PROFESSIONAL

Nutri шампон и маска папаја и Multiactive комплекс за сува коса боја Шампон и маска специфични за обоени ...

Nutri шампон и маска папаја и Multiactive комплекс за сува коса боја Шампон и маска специфични за обоени ...
КОСА сОК - BRELIL PROFESSIONAL

КОСА сОК
BRELIL PROFESSIONAL

Liss шампон и маска риболов и сложени Multiactive права коса Специфичен третман измамник. Екстрактите р...

Liss шампон и маска риболов и сложени Multiactive права коса Специфичен третман измамник. Екстрактите р...
BOSSANOVA BOCCOLI - CADIVEAU

BOSSANOVA BOCCOLI
CADIVEAU

ексклузивни третман виткање на косата по шампон. Земе во постапка веднаш и револуционерни стил. Б...

ексклузивни третман виткање на косата по шампон. Земе во постапка веднаш и револуционерни стил. Б...
ПЛАСТИЧНИ DE argila - CADIVEAU

ПЛАСТИЧНИ DE argila
CADIVEAU

ботокс капиларна - максимална реконструкција од корен да се врвот на А линијата со висока концент...

ботокс капиларна - максимална реконструкција од корен да се врвот на А линијата со висока концент...
БОЈА 30 - CAPILLUM

БОЈА 30
CAPILLUM

е линија која носи надвор брилијантност и боја карактеристики. Благодарение на напредната формул...

е линија која носи надвор брилијантност и боја карактеристики. Благодарение на напредната формул...
Првут КОНТРОЛА 90 - CAPILLUM

Првут КОНТРОЛА 90
CAPILLUM

Детергент способни да го контролираат и да ги нормализира проблемите на прекумерна присуство на ...

Детергент способни да го контролираат и да ги нормализира проблемите на прекумерна присуство на ...
Хидра 20 - CAPILLUM

Хидра 20
CAPILLUM

е линија која moisturizes косата сува, со користење на формулата на последната генерација, благодарени...

е линија која moisturizes косата сува, со користење на формулата на последната генерација, благодарени...
Не Загуба 70 - CAPILLUM

Не Загуба 70
CAPILLUM

Комплетна линија за да се спречи губење на косата. Благодарение на напредната ефект на ладење фор...

Комплетна линија за да се спречи губење на косата. Благодарение на напредната ефект на ладење фор...
RESTRUCTURA СИСТЕМ 50 - CAPILLUM

RESTRUCTURA СИСТЕМ 50
CAPILLUM

се враќа живот дехидрирани коса во само три чекори. На церамиди присутни во формула враќа на внатр...

се враќа живот дехидрирани коса во само три чекори. На церамиди присутни во формула враќа на внатр...
Скалпот cleasing П3 - П4 без загуба спреј - CAPILLUM

Скалпот cleasing П3 - П4 без загуба спреј
CAPILLUM

скалпот cleasing П3 Балансирање на скалпот, ги спречува иритација и ја елиминира отпад поради прекум...

скалпот cleasing П3 Балансирање на скалпот, ги спречува иритација и ја елиминира отпад поради прекум...
Себум БИЛАНС 80 - CAPILLUM

Себум БИЛАНС 80
CAPILLUM

Детергент способни да го контролираат и да ги нормализира проблемите на прекумерна присуство на ...

Детергент способни да го контролираат и да ги нормализира проблемите на прекумерна присуство на ...
ВОЛУМЕН - Честите 60 - CAPILLUM

ВОЛУМЕН - Честите 60
CAPILLUM

Донирајте живост и телото на косата. Оваа линија користи сложен можност да се зголеми дијаметарот...

Донирајте живост и телото на косата. Оваа линија користи сложен можност да се зголеми дијаметарот...
природен живот - CHARME & BEAUTY

природен живот
CHARME & BEAUTY

третман линија од природно потекло за аномалиите на кожата и косата стара и убавина себум бала...

третман линија од природно потекло за аномалиите на кожата и косата стара и убавина себум бала...
ПРИРОДЕН слаткиот живот : Боровинка - CHARME & BEAUTY

ПРИРОДЕН слаткиот живот : Боровинка
CHARME & BEAUTY

антиоксиданс шампон Детергент третман за коса со боја. Формула направени од боровинки, овошје бо...

антиоксиданс шампон Детергент третман за коса со боја. Формула направени од боровинки, овошје бо...
Имајте на боја - пост- боја третман - CHENICE

Имајте на боја - пост- боја третман
CHENICE

Објави БОЈА шампон - рН 4,3-4,8 Тоа содржи Алое Вера екстракт со зацврстување и навлажнувачки својст...

Објави БОЈА шампон - рН 4,3-4,8 Тоа содржи Алое Вера екстракт со зацврстување и навлажнувачки својст...
KERABOND : првут - CHENICE

KERABOND : првут
CHENICE

SYNERGY WASH Шампон регулатор на себум и првут шампон со липозоми, pirottolamina и сложени амино -киселински ...

SYNERGY WASH Шампон регулатор на себум и првут шампон со липозоми, pirottolamina и сложени амино -киселински ...
KERABOND : Хидратантна реструктуирање - CHENICE

KERABOND : Хидратантна реструктуирање
CHENICE

навлажнувачки WASH Шампон Шампон збогатен со moisturisers, липозоми, филм- формирање и уред својства. Тоа...

навлажнувачки WASH Шампон Шампон збогатен со moisturisers, липозоми, филм- формирање и уред својства. Тоа...
KERABOND : загуба за превенција - CHENICE

KERABOND : загуба за превенција
CHENICE

Регал WASH Шампон Шампон со липозоми збогатен со анти-бактериски агенси и витамини F и ПП за заштит...

Регал WASH Шампон Шампон со липозоми збогатен со анти-бактериски агенси и витамини F и ПП за заштит...
KERABOND : РЕКОНСТРУКЦИЈА - CHENICE

KERABOND : РЕКОНСТРУКЦИЈА
CHENICE

Збогатен со хидролизирани кератин и седум природни активни состојки (на пример: Krameria Triandra, леска о...

Збогатен со хидролизирани кератин и седум природни активни состојки (на пример: Krameria Triandra, леска о...
Енергија - CHIHTSAI'S

Енергија
CHIHTSAI'S

Енергија - протеини, Енергија и негување На енергетски производи доаѓаат директно од нафта добие...

Енергија - протеини, Енергија и негување На енергетски производи доаѓаат директно од нафта добие...
Сирена: ЛИНИЈА првут - ПАДОТ - CLAXON

Сирена: ЛИНИЈА првут - ПАДОТ
CLAXON

првут шампон Нормализирање на дневен третман, кои ги комбинира дејството на првут пироктон олам...

првут шампон Нормализирање на дневен третман, кои ги комбинира дејството на првут пироктон олам...
Сирена: ЛИНИЈА реструктуирање - CLAXON

Сирена: ЛИНИЈА реструктуирање
CLAXON

Шампон - нормална коса Шампон слатка и заштитни со керамида А2 и лен семиња, формулирани за чистењ...

Шампон - нормална коса Шампон слатка и заштитни со керамида А2 и лен семиња, формулирани за чистењ...
ПРСКАЊЕТО уред - без испирање - CLAXON

ПРСКАЊЕТО уред - без испирање
CLAXON

реструктуирање Третманот со керамида А2 и лен семиња на ултра -брз ефект. Тој врши помошни акција. ...

реструктуирање Третманот со керамида А2 и лен семиња на ултра -брз ефект. Тој врши помошни акција. ...
COLORDESIGN : HAIRDESIGN - COLOR DESIGN

COLORDESIGN : HAIRDESIGN
COLOR DESIGN

• ЛИНИЈА РЕКОНСТРУКЦИЈА керамида А2 и кератин Обезбедува оштетена коса и кршливи додаток на ами...

• ЛИНИЈА РЕКОНСТРУКЦИЈА керамида А2 и кератин Обезбедува оштетена коса и кршливи додаток на ами...
Стоп загуба - COMPAGNIA DEL COLORE

Стоп загуба
COMPAGNIA DEL COLORE

Енергија анти капки паѓаат Рузмарин етерично масло за прочистување на скалпот и реактивирање на...

Енергија анти капки паѓаат Рузмарин етерично масло за прочистување на скалпот и реактивирање на...
FOLLICUSAN СПРЕЧУВАЊЕ - CREATTIVA

FOLLICUSAN СПРЕЧУВАЊЕ
CREATTIVA

третман за спречување на падот А комерцијален формулација богата со активни елементи со стимули...

третман за спречување на падот А комерцијален формулација богата со активни елементи со стимули...
DESERT GOLD - Argan масло - CREATTIVA

DESERT GOLD - Argan масло
CREATTIVA

ARGANBAIN Идеален за навлажнувачки сува коса, премачкани или третирани. Својствата на Argan масло во ко...

ARGANBAIN Идеален за навлажнувачки сува коса, премачкани или третирани. Својствата на Argan масло во ко...
GREENION ПРОИЗВОДИ - natual состојки - CROC USA

GREENION ПРОИЗВОДИ - natual состојки
CROC USA

екстракт од бел чај и сончогледово семе масло, коноп семе и алое вера и маслото од јојоба г. Линија...

екстракт од бел чај и сончогледово семе масло, коноп семе и алое вера и маслото од јојоба г. Линија...
IDEN БЕЕ прополис - D & L HAIR PRODUCTS

IDEN БЕЕ прополис
D & L HAIR PRODUCTS

третман за фино коса Два производи врз основа на прополис пчела : SILKRA Третман со вода во спреј фо...

третман за фино коса Два производи врз основа на прополис пчела : SILKRA Третман со вода во спреј фо...
IDEN БЕЕ прополис - D & L HAIR PRODUCTS

IDEN БЕЕ прополис
D & L HAIR PRODUCTS

падне третман Два третмани со пчела прополис за да се спречи губење на косата. Во согласност прои...

падне третман Два третмани со пчела прополис за да се спречи губење на косата. Во согласност прои...
IDEN БЕЕ прополис - D & L HAIR PRODUCTS

IDEN БЕЕ прополис
D & L HAIR PRODUCTS

анти стареењето третман за коса Два третмани со пчела прополис за да се спречи стареењето на коса...

анти стареењето третман за коса Два третмани со пчела прополис за да се спречи стареењето на коса...
IDEN БЕЕ прополис - D & L HAIR PRODUCTS

IDEN БЕЕ прополис
D & L HAIR PRODUCTS

падне третман Два третмани со пчела прополис за да се спречи губење на косата. Во согласност прои...

падне третман Два третмани со пчела прополис за да се спречи губење на косата. Во согласност прои...
БИО проценки - DA GALENO

БИО проценки
DA GALENO

фито стимулирање лосион за коса крушка Лосион помага да се продолжи фаза на regrowth. Оваа акција ви о...

фито стимулирање лосион за коса крушка Лосион помага да се продолжи фаза на regrowth. Оваа акција ви о...
смирување - DAVINES

смирување
DAVINES

да се смири и да даде помош за чувствителни скалпот (шампон, superactive). Содржи Phytoceutical од боровинки, бо...

да се смири и да даде помош за чувствителни скалпот (шампон, superactive). Содржи Phytoceutical од боровинки, бо...
Енергија - DAVINES

Енергија
DAVINES

поттикнување слаби коса, тенки и склони да падне (шампон, лосион 100 ml, 6X12 ML лосион, гел, superactive). Содрж...

поттикнување слаби коса, тенки и склони да падне (шампон, лосион 100 ml, 6X12 ML лосион, гел, superactive). Содрж...
ЉУБОВ - кадрава и frizzy коса - DAVINES

ЉУБОВ - кадрава и frizzy коса
DAVINES

семејството на производи за секојдневна нега на кадрава и frizzy коса. Збогатена со специјални анти-...

семејството на производи за секојдневна нега на кадрава и frizzy коса. Збогатена со специјални анти-...
NATURALTECH - detoxifying - DAVINES

NATURALTECH - detoxifying
DAVINES

регенерира косата и кожата истакна со загадувањето и заштита на животната средина нечистотии (ка...

регенерира косата и кожата истакна со загадувањето и заштита на животната средина нечистотии (ка...
ребаланс - DAVINES

ребаланс
DAVINES

да се смири и состојбата на кожата со хиперпродукција на себум (шампон). Содржи Phytoceutical лимон, бога...

да се смири и состојбата на кожата со хиперпродукција на себум (шампон). Содржи Phytoceutical лимон, бога...
благосостојба - DAVINES

благосостојба
DAVINES

употреба и попречно средно помеѓу различни третмани за сите видови на коса (шампон, балсам, Де Стр...

употреба и попречно средно помеѓу различни третмани за сите видови на коса (шампон, балсам, Де Стр...
Негување - прочистување - DAVINES

Негување - прочистување
DAVINES

негување Да јадев и придавам влогови вашата коса сува, кршлива и страдање (шампон, вегетаријанец ...

негување Да јадев и придавам влогови вашата коса сува, кршлива и страдање (шампон, вегетаријанец ...
алхемиска - DAVINES

алхемиска
DAVINES

Davines лаборатории избрани и се користи чисто пигменти за arricchiere формули 6 шампон и балсам 6 шарени мо...

Davines лаборатории избрани и се користи чисто пигменти за arricchiere формули 6 шампон и балсам 6 шарени мо...
надвор - DAVINES

надвор
DAVINES

Ако ја изберете оваа систем на анти-стареењето производи е формулиран со антиоксидантни својства ...

Ако ја изберете оваа систем на анти-стареењето производи е формулиран со антиоксидантни својства ...
NATURALTECH - DAVINES

NATURALTECH
DAVINES

Новите формулации збогатен phytoceutical : биолошки активни соединенија кои ги штитат растенијата, тоа ...

Новите формулации збогатен phytoceutical : биолошки активни соединенија кои ги штитат растенијата, тоа ...
ИЛИ - DAVINES

ИЛИ
DAVINES

роден од синтеза на повеќето напредни формулација знаење лаборатории Davines благодарение на негова...

роден од синтеза на повеќето напредни формулација знаење лаборатории Davines благодарение на негова...
PHYSIA НОВА ДОБА - DEMERAL

PHYSIA НОВА ДОБА
DEMERAL

во целосно почитување на традицијата формулација Physia, НОВА ДОБА во изборот на функционални состој...

во целосно почитување на традицијата формулација Physia, НОВА ДОБА во изборот на функционални состој...
PHYSIA Mimik - DEMERAL

PHYSIA Mimik
DEMERAL

Demeral revolutionizes на реконструкција Mimik делува на интимистичка структура на косата веднаш го врати на п...

Demeral revolutionizes на реконструкција Mimik делува на интимистичка структура на косата веднаш го врати на п...
PHYSIA етерични масла - DEMERAL

PHYSIA етерични масла
DEMERAL

PHYSIA Линијата е основана во 2004 година со намера да се промовира нов начин на зачнување на производи...

PHYSIA Линијата е основана во 2004 година со намера да се промовира нов начин на зачнување на производи...
ARGABETA Заврши & стил - DIKSON

ARGABETA Заврши & стил
DIKSON

УТВРДУВАЊЕ спреј спреј за коса со Argan масло Висока издржливост и коса исклучително сјајна и хра...

УТВРДУВАЊЕ спреј спреј за коса со Argan масло Висока издржливост и коса исклучително сјајна и хра...
ARGABETA МОТ - DIKSON

ARGABETA МОТ
DIKSON

нафта и за коса ARGABETA МОТ, третман на интензивна благосостојба за сите типови коса врз основа на Ar...

нафта и за коса ARGABETA МОТ, третман на интензивна благосостојба за сите типови коса врз основа на Ar...
ARGABETA : Интензивни ТРЕТМАН НА WELLNESS - DIKSON

ARGABETA : Интензивни ТРЕТМАН НА WELLNESS
DIKSON

Шампон за WELLNESS со Argan масло и екстракти од алги Велнес Шампон за сите типови коса врз основа на Argan...

Шампон за WELLNESS со Argan масло и екстракти од алги Велнес Шампон за сите типови коса врз основа на Argan...
тоник лИНИЈА - DIKSON

тоник лИНИЈА
DIKSON

Bain vitalite - со екстракт од moringa и лен семиња Нежно ја чисти сите типови на коса. Го балансира физиоло...

Bain vitalite - со екстракт од moringa и лен семиња Нежно ја чисти сите типови на коса. Го балансира физиоло...
GLAM - DIKSON

GLAM
DIKSON

растителни екстракти, масла, лекување, оперативни придобивки и етерични масла се 'рбетот на GLAM, но...

растителни екстракти, масла, лекување, оперативни придобивки и етерични масла се 'рбетот на GLAM, но...
GLAM antidandruff - првут - DIKSON

GLAM antidandruff - првут
DIKSON

antidandruff активни состојки содржани во производите носат комбиниран акција против прекумерна себум...

antidandruff активни состојки содржани во производите носат комбиниран акција против прекумерна себум...
СТАВЕТЕ - ВОЗРАСТ - ECHOSLINE

СТАВЕТЕ - ВОЗРАСТ
ECHOSLINE

линија ресторативна Ова е линија на професионални третмани Echosline посветена на жените од сите воз...

линија ресторативна Ова е линија на професионални третмани Echosline посветена на жените од сите воз...
SELIÀR CURL - ECHOSLINE

SELIÀR CURL
ECHOSLINE

SELIÀR CURL Убавина ритуал што носи предност на совршена синергија на мед, Argan масло, Лен семе масло и ...

SELIÀR CURL Убавина ритуал што носи предност на совршена синергија на мед, Argan масло, Лен семе масло и ...
ÈQUILUX - ELEGY

ÈQUILUX
ELEGY

ÈQUILUX содржи најголема концентрација на ботанички екстракти кои Елегија има некогаш замислени. То...

ÈQUILUX содржи најголема концентрација на ботанички екстракти кои Елегија има некогаш замислени. То...
HP: ПРОТЕИН Хидроцентралите - ELEGY

HP: ПРОТЕИН Хидроцентралите
ELEGY

HP е линија се врати, балансирање на компонентите на структурата на косата, особено погоден за сува...

HP е линија се врати, балансирање на компонентите на структурата на косата, особено погоден за сува...
КОМПЛЕТ систем волумен - ELGON

КОМПЛЕТ систем волумен
ELGON

до 10 недели, на обемот, дури повеќе коса деликатни и чувствителни. Полу-постојано доза чувствителн...

до 10 недели, на обемот, дури повеќе коса деликатни и чувствителни. Полу-постојано доза чувствителн...
13 ЛИНИЈА исцелување EMMEDICIOTTO - EMMEDICIOTTO

13 ЛИНИЈА исцелување EMMEDICIOTTO
EMMEDICIOTTO

високо козметички третман дизајниран да се врати на здравјето на косата, екстремно ефективни за о...

високо козметички третман дизајниран да се врати на здравјето на косата, екстремно ефективни за о...
Матични C - EMMEDICIOTTO

Матични C
EMMEDICIOTTO

врз основа активни растителни матични клетки од грозје матични C шампон Матични C Падот Шампон чи...

врз основа активни растителни матични клетки од грозје матични C шампон Матични C Падот Шампон чи...
специјални третмани - EMMEDICIOTTO

специјални третмани
EMMEDICIOTTO

хидрантни маска ЕКСТРА 15 ултра навлажнувачки маска 15 ЕКСТРА хидрантни маска е дизајниран да им ...

хидрантни маска ЕКСТРА 15 ултра навлажнувачки маска 15 ЕКСТРА хидрантни маска е дизајниран да им ...
сончање - EMMEDICIOTTO

сончање
EMMEDICIOTTO

Sun Protection нафта Тоа е масло реструктуирање и заштитни штит за сите типови на коса. Содржи sunscreens кои...

Sun Protection нафта Тоа е масло реструктуирање и заштитни штит за сите типови на коса. Содржи sunscreens кои...
Nael - EMSIBETH

Nael
EMSIBETH

шампон Направени со кокосово масло и Tiare цвет moisturizes, омекнува и дава сила и текстура на парична к...

шампон Направени со кокосово масло и Tiare цвет moisturizes, омекнува и дава сила и текстура на парична к...
Nael - EMSIBETH

Nael
EMSIBETH

шампон АНТИ Врз основа на нафта боровинките, чисти нежно, но длабоко. Штити косата од слободните ...

шампон АНТИ Врз основа на нафта боровинките, чисти нежно, но длабоко. Штити косата од слободните ...
Сјајна БОЈА остави во уред спреј - EVERLINE

Сјајна БОЈА остави во уред спреј
EVERLINE

Сјајна БОЈА остави во интензивна маска спреј кој не бара испирање. Тоа негување и заштитни светлин...

Сјајна БОЈА остави во интензивна маска спреј кој не бара испирање. Тоа негување и заштитни светлин...
Градскиот живот хидрантни - FAIPA

Градскиот живот хидрантни
FAIPA

сува и оштетена коса Сурфактанти добиени од шеќерите, се крајно деликатна. На Argan масло и протеин...

сува и оштетена коса Сурфактанти добиени од шеќерите, се крајно деликатна. На Argan масло и протеин...
БЕЗБЕДНО ПРОФЕСИОНАЛНА POST БОЈА - FAIPA

БЕЗБЕДНО ПРОФЕСИОНАЛНА POST БОЈА
FAIPA

спектар на производи кои му овозможува на потрошувачот да продолжи салон третмани во домот. Форму...

спектар на производи кои му овозможува на потрошувачот да продолжи салон третмани во домот. Форму...
ФАЗА ОСНОВНАТА детоксикација - FAIPA

ФАЗА ОСНОВНАТА детоксикација
FAIPA

detoxifying линија формулиран за да им помогне на вашата коса и скалп да се елиминираат токсичен отпа...

detoxifying линија формулиран за да им помогне на вашата коса и скалп да се елиминираат токсичен отпа...
ФАЗА ОСНОВНАТА КОСА -салата - FAIPA

ФАЗА ОСНОВНАТА КОСА -салата
FAIPA

против опаѓање на косата Целата производна линија КОСА -салата е специјално формулирана и со цел...

против опаѓање на косата Целата производна линија КОСА -салата е специјално формулирана и со цел...
лИНИЈА TRICOGEN - FARMAVITA

лИНИЈА TRICOGEN
FARMAVITA

TRICOGENA со auxin и растителни екстракти Борба против вишокот на себум, почетокот на првут лек, да се сп...

TRICOGENA со auxin и растителни екстракти Борба против вишокот на себум, почетокот на првут лек, да се сп...
CHI 44 - FAROUK

CHI 44
FAROUK

јонски Моќ Плус Системот Околу 44 јонски Моќ Плус Фарук системи е третман кој го стимулира регене...

јонски Моќ Плус Системот Околу 44 јонски Моќ Плус Фарук системи е третман кој го стимулира регене...
ЖИВОТ хидросистемот - FAUVERT PROFESSIONNEL

ЖИВОТ хидросистемот
FAUVERT PROFESSIONNEL

А спектар на шампони и грижа професионална хај-тек формулирани без parabens со специфични активни сос...

А спектар на шампони и грижа професионална хај-тек формулирани без parabens со специфични активни сос...
ЖИВОТ хидросистемот - FAUVERT PROFESSIONNEL

ЖИВОТ хидросистемот
FAUVERT PROFESSIONNEL

А спектар на шампони и грижа професионална хај-тек формулирани без parabens, со специфични активни со...

А спектар на шампони и грижа професионална хај-тек формулирани без parabens, со специфични активни со...
Neem - FRAMESI

Neem
FRAMESI

шок третман strengthener падот крушка и матични Giomat предлага Neem пад шок третман за зајакнување на коса...

шок третман strengthener падот крушка и матични Giomat предлага Neem пад шок третман за зајакнување на коса...
CHRONOPROGRAM - FRAMESI

CHRONOPROGRAM
FRAMESI

во време на бројот на слободните радикали изгуби тон и виталност на косата. MORPHOSIS CHRONOPROGRAM линија е а...

во време на бројот на слободните радикали изгуби тон и виталност на косата. MORPHOSIS CHRONOPROGRAM линија е а...
DELUX - FRAMESI

DELUX
FRAMESI

коса со боја често страдаат од дехидрација, MORPHOSIS DELUX е линија на боја третман, формулиран за да се ...

коса со боја често страдаат од дехидрација, MORPHOSIS DELUX е линија на боја третман, формулиран за да се ...
MORPHOSIS ЕНЕРГИЈА - FRAMESI

MORPHOSIS ЕНЕРГИЈА
FRAMESI

падне третман и зајакнување Третман со екстракт боровинка со што го стимулира метаболизмот и ак...

падне третман и зајакнување Третман со екстракт боровинка со што го стимулира метаболизмот и ак...
чИСТОТА - FRAMESI

чИСТОТА
FRAMESI

чистота анти-првут акција се однесува на две нивоа : фискална длабинско чистење на скалпот и косат...

чистота анти-првут акција се однесува на две нивоа : фискална длабинско чистење на скалпот и косат...
ШТЕДИ боја - БОЈА задржат - FREE LIMIX

ШТЕДИ боја - БОЈА задржат
FREE LIMIX

БОЈА ШТЕДИ FreeLimix е балансирање третман за капиларна покажа обоени и третирана коса. Благодарение ...

БОЈА ШТЕДИ FreeLimix е балансирање третман за капиларна покажа обоени и третирана коса. Благодарение ...
DERMOPURE - Sebocontrol - FREE LIMIX

DERMOPURE - Sebocontrol
FREE LIMIX

За борба против вишокот на себум, поради психо- физички стрес, атмосферски и загадувањето, FreeLimix ст...

За борба против вишокот на себум, поради психо- физички стрес, атмосферски и загадувањето, FreeLimix ст...
ПОПРАВКИ терапија - РЕКОНСТРУКЦИЈА - FREE LIMIX

ПОПРАВКИ терапија - РЕКОНСТРУКЦИЈА
FREE LIMIX

од истражување FreeLimix, доаѓа првиот интензивна професионален третман врз основа на кератин за попр...

од истражување FreeLimix, доаѓа првиот интензивна професионален третман врз основа на кератин за попр...
LIXPERFECTION - FREE LIMIX

LIXPERFECTION
FREE LIMIX

Од опоен мирис на роза колковите, диви видови растенија роден на Андите во Јужна Америка и се кори...

Од опоен мирис на роза колковите, диви видови растенија роден на Андите во Јужна Америка и се кори...
WAVYPERFECTION - FREE LIMIX

WAVYPERFECTION
FREE LIMIX

кадрава и брановидна коса, која по својата природа, често сува, кршливи и тешко да се контролира, е ...

кадрава и брановидна коса, која по својата природа, често сува, кршливи и тешко да се контролира, е ...
ПОСЛЕДНИОТ БОЈА - GARAGNANI

ПОСЛЕДНИОТ БОЈА
GARAGNANI

одредена линија специјално дизајниран за боја и да се третираат косата предтретман ЗА Боја на к...

одредена линија специјално дизајниран за боја и да се третираат косата предтретман ЗА Боја на к...
Кера терапија: интензивен третман - GARAGNANI

Кера терапија: интензивен третман
GARAGNANI

реструктуирање спреј за инстант акција направени од кератин и концентрирани активни комплекс н...

реструктуирање спреј за инстант акција направени од кератин и концентрирани активни комплекс н...
Neem - GIOMAT

Neem
GIOMAT

шок третман strengthener падот крушка и матични Giomat предлага Neem пад шок третман за зајакнување на коса...

шок третман strengthener падот крушка и матични Giomat предлага Neem пад шок третман за зајакнување на коса...
INNEREFFECT - GOLDWELL

INNEREFFECT
GOLDWELL

е ексклузивен третман за длабоко регенерација на косата со заштита боја. Технологијата регенерир...

е ексклузивен третман за длабоко регенерација на косата со заштита боја. Технологијата регенерир...
СПРОВЕДУВАЊЕ - GREEN LIGHT

СПРОВЕДУВАЊЕ
GREEN LIGHT

падот линија адјувантна терапија Линијата е составен СПРОВЕДУВАЊЕ Procapil, комплексна кој го намал...

падот линија адјувантна терапија Линијата е составен СПРОВЕДУВАЊЕ Procapil, комплексна кој го намал...
СИСТЕМ PATCH - HAIR COMPANY

СИСТЕМ PATCH
HAIR COMPANY

печ додаток во спречувањето на губење на косата Далноводи, поради неговата посебна структура мо...

печ додаток во спречувањето на губење на косата Далноводи, поради неговата посебна структура мо...
3ACTION - HANTESIS

3ACTION
HANTESIS

истражувачки лаборатории Hantesis роден мултифункционален професионални линија за сите аномалии на ...

истражувачки лаборатории Hantesis роден мултифункционален професионални линија за сите аномалии на ...
BIOCORALL - HANTESIS

BIOCORALL
HANTESIS

истражувачки лаборатории и развој Hantesis БИО- роден CORALL : линија на производи за реконструкција на п...

истражувачки лаборатории и развој Hantesis БИО- роден CORALL : линија на производи за реконструкција на п...
EUDERMIQUE - со ботанички екстракти - HANTESIS

EUDERMIQUE - со ботанички екстракти
HANTESIS

Формулиран со ботанички екстракти специјално бара за доброто на косата и скалпот. Збогатен е со п...

Формулиран со ботанички екстракти специјално бара за доброто на косата и скалпот. Збогатен е со п...
EUDERMIQUE : раст на косата третман Помагање - HANTESIS

EUDERMIQUE : раст на косата третман Помагање
HANTESIS

burdock ЛОСИОН лосион со екстракти од burdock. Фаворизира дејството на две специфични ензими кои произл...

burdock ЛОСИОН лосион со екстракти од burdock. Фаворизира дејството на две специфични ензими кои произл...
EUDERMIQUE - HANTESIS

EUDERMIQUE
HANTESIS

бори губење на косата Растителни матични клетки се примитивни клетки не специјализирано се во м...

бори губење на косата Растителни матични клетки се примитивни клетки не специјализирано се во м...
EUDERMIQUE : Третман за грешки на кожата - HANTESIS

EUDERMIQUE : Третман за грешки на кожата
HANTESIS

равнец БАЊА чистење бања со екстракт од равнец бања чистење адстрингентно и анти- првут, себорои...

равнец БАЊА чистење бања со екстракт од равнец бања чистење адстрингентно и анти- првут, себорои...
Freerange - HANTESIS

Freerange
HANTESIS

линија специјално дизајниран за обоени и третирана коса. На хранливи материи и Законот за санациј...

линија специјално дизајниран за обоени и третирана коса. На хранливи материи и Законот за санациј...
Тенок и кадрава - HANTESIS

Тенок и кадрава
HANTESIS

Веќе пред 4.000 години Египќаните ricavavano значителни бенефиции од кората и коренот на калинка од Перс...

Веќе пред 4.000 години Египќаните ricavavano значителни бенефиции од кората и коренот на калинка од Перс...
NIRHAJ - HANTESIS

NIRHAJ
HANTESIS

Argan (Argan или Argania sideroxylon) е заеднички дрво во сушните предели што се карактеризираат југозападно од ...

Argan (Argan или Argania sideroxylon) е заеднички дрво во сушните предели што се карактеризираат југозападно од ...
REFORCE - зајакнување третман - HELEN SEWARD

REFORCE - зајакнување третман
HELEN SEWARD

ЧЕКОР 1: REFORCE detoxifying тоник Подготовка за детоксикација, детоксикацијата на тоник подготвува скалп...

ЧЕКОР 1: REFORCE detoxifying тоник Подготовка за детоксикација, детоксикацијата на тоник подготвува скалп...
Органски нега СИСТЕМИ - HERB UK

Органски нега СИСТЕМИ
HERB UK

коса и чувствителна кожа Триото на производи е богата со природни состојки како што се:. Алги, Гер...

коса и чувствителна кожа Триото на производи е богата со природни состојки како што се:. Алги, Гер...
ICON - INDIA

ICON
INDIA

третман со Argan масло Масло, шампон и балсам, направени со Argan масло, идеален за сите типови коса. Arga...

третман со Argan масло Масло, шампон и балсам, направени со Argan масло, идеален за сите типови коса. Arga...
Hairgrowth - INDOLA

Hairgrowth
INDOLA

комплетен третман за да се спречи губење на косата Клучот за овие производи е во системот за акти...

комплетен третман за да се спречи губење на косата Клучот за овие производи е во системот за акти...
Рамнотежа Reconstructor Климатик - INEBRYA

Рамнотежа Reconstructor Климатик
INEBRYA

ревитализација балсам за фино коса. Rebuilds и штити косата структура ослабен и експлоатирани без те...

ревитализација балсам за фино коса. Rebuilds и штити косата структура ослабен и експлоатирани без те...
боја Климатик - INEBRYA

боја Климатик
INEBRYA

балсам за коса со боја или набразден. Тоа го прави косата лесно да чешел, мека и сјајна. Помага во ...

балсам за коса со боја или набразден. Тоа го прави косата лесно да чешел, мека и сјајна. Помага во ...
Инстант Reconstructor Спреј - INEBRYA

Инстант Reconstructor Спреј
INEBRYA

Спреј навлажнувачки закиселувајќи момент. Формулиран со био- молекули на кератин, пченица проте...

Спреј навлажнувачки закиселувајќи момент. Формулиран со био- молекули на кератин, пченица проте...
Интензивна Reconstructor Лосион - INEBRYA

Интензивна Reconstructor Лосион
INEBRYA

Интензивна реструктуирање лосион за коса оштетена, сува и хемиски третирана. Идеален за кадрава ...

Интензивна реструктуирање лосион за коса оштетена, сува и хемиски третирана. Идеален за кадрава ...
Остави во боја фиксаж - INEBRYA

Остави во боја фиксаж
INEBRYA

реструктуирање фиксатор спреј боја. Идеален за коса со боја, третирани со ленти. Целосна услуга п...

реструктуирање фиксатор спреј боја. Идеален за коса со боја, третирани со ленти. Целосна услуга п...
Остави -Во Климатик - INEBRYA

Остави -Во Климатик
INEBRYA

негување уред без плакнење . Идеален за сува, frizzy, обоени и експлоатирана од страна на хемиски тре...

негување уред без плакнење . Идеален за сува, frizzy, обоени и експлоатирана од страна на хемиски тре...
Про- Години Климатик - INEBRYA

Про- Години Климатик
INEBRYA

Про- Години Климатик со Argan масло. Идеален за боја третирани коса, досадна и безживотно, moisturizes, detan...

Про- Години Климатик со Argan масло. Идеален за боја третирани коса, досадна и безживотно, moisturizes, detan...
Про- Години третман - INEBRYA

Про- Години третман
INEBRYA

третман Про- Години реструктуирање Argan масло . Против формирање на слободни радикали, спречување ...

третман Про- Години реструктуирање Argan масло . Против формирање на слободни радикали, спречување ...
SHECARE - INEBRYA

SHECARE
INEBRYA

SHECARE Inebrya е програма за реконструкција на оштетена коса. Ден по ден, всушност, на косата се подложат...

SHECARE Inebrya е програма за реконструкција на оштетена коса. Ден по ден, всушност, на косата се подложат...
СЛАДОЛЕД ЗЕЛЕНА - INEBRYA

СЛАДОЛЕД ЗЕЛЕНА
INEBRYA

СЛАДОЛЕД Зелената е новиот зелени линија на професионални третмани ултра осетлива, посветен на ф...

СЛАДОЛЕД Зелената е новиот зелени линија на професионални третмани ултра осетлива, посветен на ф...
СЛАДОЛЕД ЗЕЛЕНА - INEBRYA

СЛАДОЛЕД ЗЕЛЕНА
INEBRYA

пост-третман шампон Регенерира Шампон за боја и да се третираат коса без сулфати или натриум хло...

пост-третман шампон Регенерира Шампон за боја и да се третираат коса без сулфати или натриум хло...
Екс SURGIVAMARINE - INTERCOSMO

Екс SURGIVAMARINE
INTERCOSMO

MENU HYDRONUTRITIVE - косата здрава и сјајна Длабоко храни, врши ре- mineralizing и навлажнувачки, осветлување на...

MENU HYDRONUTRITIVE - косата здрава и сјајна Длабоко храни, врши ре- mineralizing и навлажнувачки, осветлување на...
Екс SURGIVAMARINE - INTERCOSMO

Екс SURGIVAMARINE
INTERCOSMO

Екс SURGIVAMARINE е линија на производи Екс што го експлоатира својства на морето за да ги исполни желб...

Екс SURGIVAMARINE е линија на производи Екс што го експлоатира својства на морето за да ги исполни желб...
Менито Екс SURGIVAMARINE - INTERCOSMO

Менито Екс SURGIVAMARINE
INTERCOSMO

MENU подготви - подготви кожата Практикуваат длабоко чистење кој го подготвува скалпот да ги апсор...

MENU подготви - подготви кожата Практикуваат длабоко чистење кој го подготвува скалпот да ги апсор...
МЕНИ удобност - чувствителна кожа - INTERCOSMO

МЕНИ удобност - чувствителна кожа
INTERCOSMO

Креирај се релаксираат и тон, има благотворно и го јакнат телото. Тоа го стимулира клеточното обно...

Креирај се релаксираат и тон, има благотворно и го јакнат телото. Тоа го стимулира клеточното обно...
МЕНИ ЕЛАСТИЧНОСТ - кадрава и frizzy коса - INTERCOSMO

МЕНИ ЕЛАСТИЧНОСТ - кадрава и frizzy коса
INTERCOSMO

Дисциплина кадрава коса, правејќи ја мека и еластична. Дефинира обликот и елиминира frizz. чистење Н...

Дисциплина кадрава коса, правејќи ја мека и еластична. Дефинира обликот и елиминира frizz. чистење Н...
МЕНИ VOLUMAX - тенки и кршливи коса - INTERCOSMO

МЕНИ VOLUMAX - тенки и кршливи коса
INTERCOSMO

штити влакна од надворешни агресии, го спречува губење на влага и минерали. Косата повраќа форма, ...

штити влакна од надворешни агресии, го спречува губење на влага и минерали. Косата повраќа форма, ...
CLINICURE - JOICO

CLINICURE
JOICO

третман ботанички екстракти да падне Третман богата со растителни екстракти за борба против опа...

третман ботанички екстракти да падне Третман богата со растителни екстракти за борба против опа...
БОЈА издржи - JOICO

БОЈА издржи
JOICO

перење линија за сите видови на обоени и третирана коса. Три-фазен технологија, која вклучува: шам...

перење линија за сите видови на обоени и третирана коса. Три-фазен технологија, која вклучува: шам...
К -Pak БОЈА ТЕРАПИЈА - JOICO

К -Pak БОЈА ТЕРАПИЈА
JOICO

формулирани третман што зачувува долго брилијантноста на боја третирани коса Удвојува времетрае...

формулирани третман што зачувува долго брилијантноста на боја третирани коса Удвојува времетрае...
К -Pak ИНТЕНЗИВНИ IDRATATION - JOICO

К -Pak ИНТЕНЗИВНИ IDRATATION
JOICO

маска за интензивен хидратација за стрес косата. К -Pak остави во protectant Detangles и полирање на косата. ...

маска за интензивен хидратација за стрес косата. К -Pak остави во protectant Detangles и полирање на косата. ...
RE : NU - JOICO

RE : NU
JOICO

Подигнување проседи, губење на густина, промената во структурата. RE: НУ СЕРУМОТ Тоа го успорува п...

Подигнување проседи, губење на густина, промената во структурата. RE: НУ СЕРУМОТ Тоа го успорува п...
мазна ЦУРЕ - JOICO

мазна ЦУРЕ
JOICO

анти- frizz Мазна ЦУРЕ зајакнува и безбедно тимари сите типови коса без штетни хемикалии, оставајќи ...

анти- frizz Мазна ЦУРЕ зајакнува и безбедно тимари сите типови коса без штетни хемикалии, оставајќи ...
СРЕЌНА СОНЦЕТО - ЗАШТИТА ЗА КОСА - KAARAL

СРЕЌНА СОНЦЕТО - ЗАШТИТА ЗА КОСА
KAARAL

линија соларни бамбус Заштитува косата на сонце со линија создаде ад хок формули практичен и лесе...

линија соларни бамбус Заштитува косата на сонце со линија создаде ад хок формули практичен и лесе...
K05 - Падот третман - KAARAL

K05 - Падот третман
KAARAL

K05 е наменета за оние кои сакаат ефикасно да се борат против слабеење на косата на скалпот поради н...

K05 е наменета за оние кои сакаат ефикасно да се борат против слабеење на косата на скалпот поради н...
K05 - анти- првут третман - KAARAL

K05 - анти- првут третман
KAARAL

K05 е наменета за оние кои сакаат ефикасно да се борат против flaking типични за првут поради нерамноте...

K05 е наменета за оние кои сакаат ефикасно да се борат против flaking типични за првут поради нерамноте...
K05 - третман на себум - норма - KAARAL

K05 - третман на себум - норма
KAARAL

K05 е наменета за оние кои сакаат да се борат ефикасно трага од greasiness на косата типични за прекумерн...

K05 е наменета за оние кои сакаат да се борат ефикасно трага од greasiness на косата типични за прекумерн...
Liding живот - KEMON

Liding живот
KEMON

систем идеален за професионални нега на коса и фризерски салон да им понуди на своите клиенти нас...

систем идеален за професионални нега на коса и фризерски салон да им понуди на своите клиенти нас...
ACTYVA Кера влакна: Фаза 1 и 2 - KEMON

ACTYVA Кера влакна: Фаза 1 и 2
KEMON

прв дотерување ефект филер за оштетена коса и многу оштетени. А концентрација на активни состојки...

прв дотерување ефект филер за оштетена коса и многу оштетени. А концентрација на активни состојки...
AMINEXIL СИЛА Р - KERASTASE

AMINEXIL СИЛА Р
KERASTASE

Лореал Напредно пребарување Напредно одговара за проблемот на привремена падот благодарение на ...

Лореал Напредно пребарување Напредно одговара за проблемот на привремена падот благодарение на ...
Криејтив комонс КРЕМ - KERASTASE

Криејтив комонс КРЕМ
KERASTASE

крем е комплетен третман во една крем штити, поправки и brightens на косата. Направени од ленено масло ...

крем е комплетен третман во една крем штити, поправки и brightens на косата. Направени од ленено масло ...
линија за нега - KEUNE

линија за нега
KEUNE

апсолутен волумен за нормална коса и тенок Линија која нежно ги чисти, создавајќи волумен, без те...

апсолутен волумен за нормална коса и тенок Линија која нежно ги чисти, создавајќи волумен, без те...
Линија за нега - Derma exfoliating - KEUNE

Линија за нега - Derma exfoliating
KEUNE

за коса со првут Мазнење и балансирање против првут. Оваа линија балансира на активноста на кожа...

за коса со првут Мазнење и балансирање против првут. Оваа линија балансира на активноста на кожа...
Линија за нега - крајна контрола - KEUNE

Линија за нега - крајна контрола
KEUNE

за непослушните коса : права или виткана Крајна контрола линија дава дефиниција за права или вит...

за непослушните коса : права или виткана Крајна контрола линија дава дефиниција за права или вит...
Хидрат - хидрат - ME.WASH и ME.RINSE - KEVIN MURPHY

Хидрат - хидрат - ME.WASH и ME.RINSE
KEVIN MURPHY

еластичност и заштита за оштетена коса Shea путер, Вечерна, заштита оштетена коса, заштита на нив од ...

еластичност и заштита за оштетена коса Shea путер, Вечерна, заштита оштетена коса, заштита на нив од ...
BIOKERATIN - KLERAL млеко - KLERAL SYSTEM

BIOKERATIN - KLERAL млеко
KLERAL SYSTEM

обнова, пеглање, заштита Одредена линија да се реконструираат и заштита на косата железо, формалд...

обнова, пеглање, заштита Одредена линија да се реконструираат и заштита на косата железо, формалд...
Huile Слоновата Argan - KLERAL SYSTEM

Huile Слоновата Argan
KLERAL SYSTEM

здравјето и убавината за сите типови на коса Argan масло е моќен антиоксидант, го штити косата од УВ...

здравјето и убавината за сите типови на коса Argan масло е моќен антиоксидант, го штити косата од УВ...
Млеко VITADERMIN - женшен млеко - KLERAL SYSTEM

Млеко VITADERMIN - женшен млеко
KLERAL SYSTEM

обновува физиолошки оптимална хигиенските услови за да се спречи паѓање, слабост, слабост. Промов...

обновува физиолошки оптимална хигиенските услови за да се спречи паѓање, слабост, слабост. Промов...
DERMIN ПЛУС селен - KLERAL SYSTEM

DERMIN ПЛУС селен
KLERAL SYSTEM

падне превенција За оние кои страдаат од губење на косата проблеми е добар почеток за превенција...

падне превенција За оние кои страдаат од губење на косата проблеми е добар почеток за превенција...
БОЈА виталноста - KMS CALIFORNIA

БОЈА виталноста
KMS CALIFORNIA

БОЈА виталност шампон Шампон за миење обоени и третирана коса. За секој мијат боја е повеќе светл...

БОЈА виталност шампон Шампон за миење обоени и третирана коса. За секој мијат боја е повеќе светл...
Argan - KOMIS

Argan
KOMIS

Линијата го прави користењето на својствата на Argan масло е позната по својата помошни активности, ...

Линијата го прави користењето на својствата на Argan масло е позната по својата помошни активности, ...
anagen - KOMIS

anagen
KOMIS

коса порозна, тапа и безживотна, досадна. Е дека она што жените се плашат најмногу, со која често мо...

коса порозна, тапа и безживотна, досадна. Е дека она што жените се плашат најмногу, со која често мо...
Biovital - KOMIS

Biovital
KOMIS

лосиони ПОСЕБНИ biovital :. реструктуирање лосион со колаген и свила протеини Да направи вашата коса ...

лосиони ПОСЕБНИ biovital :. реструктуирање лосион со колаген и свила протеини Да направи вашата коса ...
CREMACOLOR - KOMIS

CREMACOLOR
KOMIS

одредена реструктуирање да им даде нова виталност на косата. Brightens и носи рефлексиите на коса со б...

одредена реструктуирање да им даде нова виталност на косата. Brightens и носи рефлексиите на коса со б...
EUKOMOS AC - KOMIS

EUKOMOS AC
KOMIS

Губење на косата и првут се најчестите проблеми и грижа за нашите клиенти. Тука тогаш EUKOMOS AC дека с...

Губење на косата и првут се најчестите проблеми и грижа за нашите клиенти. Тука тогаш EUKOMOS AC дека с...
EUKOMOS AF - KOMIS

EUKOMOS AF
KOMIS

Губење на косата и првут се најчестите проблеми и грижа за нашите клиенти. Тука тогаш EUKOMOS AF, кое со...

Губење на косата и првут се најчестите проблеми и грижа за нашите клиенти. Тука тогаш EUKOMOS AF, кое со...
коприва - KOMIS

коприва
KOMIS

лосиони ПОСЕБНИ коприва : лосион освежувачки, возбудливо, екстракти од коприва. Погоден за кожа со...

лосиони ПОСЕБНИ коприва : лосион освежувачки, возбудливо, екстракти од коприва. Погоден за кожа со...
Виталните - KOMIS

Виталните
KOMIS

преструктуирањето за квалитет што успеа да преживее со текот на времето, се должи на нејзината еф...

преструктуирањето за квалитет што успеа да преживее со текот на времето, се должи на нејзината еф...
Kplatinum СИСТЕМ - KPLATINUM

Kplatinum СИСТЕМ
KPLATINUM

третман мајсторот А ритуал на салон за убавина и како да го направите одржување на домот за поправ...

третман мајсторот А ритуал на салон за убавина и како да го направите одржување на домот за поправ...
SERIE ЕКСПЕРТСКА скалпот - L OREAL

SERIE ЕКСПЕРТСКА скалпот
L OREAL

- Чиста РЕСУРСИ Разјаснување шампон за нормална коса од масти. Косата останува долго без остатоц...

- Чиста РЕСУРСИ Разјаснување шампон за нормална коса од масти. Косата останува долго без остатоц...
SERIE ЕКСПЕРТСКА Liss НАЈНОВИ - L OREAL

SERIE ЕКСПЕРТСКА Liss НАЈНОВИ
L OREAL

спектар на третмани за мазнење непослушните коса. Формулација врз основа на Полимер AR : авто- рети...

спектар на третмани за мазнење непослушните коса. Формулација врз основа на Полимер AR : авто- рети...
OPTIMISEUR SOINS - L OREAL

OPTIMISEUR SOINS
L OREAL

- PRESIFON Напредно Микроемулзија пред- третман на постојаната полимер crosslinking наменети за оптимизир...

- PRESIFON Напредно Микроемулзија пред- третман на постојаната полимер crosslinking наменети за оптимизир...
Возраст ВРХОВНИОТ СЕРИЈА СОСТАВЕН - L OREAL

Возраст ВРХОВНИОТ СЕРИЈА СОСТАВЕН
L OREAL

Интра- cylane : додава нов материјал и згуснување .Омега 6: храни косата влакна мекост .Антиоксиданси. ...

Интра- cylane : додава нов материјал и згуснување .Омега 6: храни косата влакна мекост .Антиоксиданси. ...
SERIE ЕКСПЕРТСКА ABSOLUT ПОПРАВКИ мобилната - L OREAL

SERIE ЕКСПЕРТСКА ABSOLUT ПОПРАВКИ мобилната
L OREAL

првиот сервис хај-тек млечна киселина Опипливи резултати. Косата се потрајни и повеќе свилен - ша...

првиот сервис хај-тек млечна киселина Опипливи резултати. Косата се потрајни и повеќе свилен - ша...
Експерт СИЛА VECTOR - L OREAL

Експерт СИЛА VECTOR
L OREAL

нова палета зајакнување на прекин Glycocell 100. Incell и матичен млеч заедно за професионална еден. Најсил...

нова палета зајакнување на прекин Glycocell 100. Incell и матичен млеч заедно за професионална еден. Најсил...
SERIE ЕКСПЕРТСКА CRISTALCEUTIC - L OREAL

SERIE ЕКСПЕРТСКА CRISTALCEUTIC
L OREAL

служба кристализација на боја. Врз основа Цинк и глуконичка киселина, продира во јадрото на влакн...

служба кристализација на боја. Врз основа Цинк и глуконичка киселина, продира во јадрото на влакн...
CURL контура Експерт - L OREAL

CURL контура Експерт
L OREAL

спектар на третмани за кадрава коса Формулација врз основа на технологијата Hydracell : • Incell : придав...

спектар на третмани за кадрава коса Формулација врз основа на технологијата Hydracell : • Incell : придав...
SERIE ЕКСПЕРТСКА FIBERCEUTIC - L OREAL

SERIE ЕКСПЕРТСКА FIBERCEUTIC
L OREAL

професионална услуга Со Интра- Cylane ™, консолидира и создава структура во внатрешноста на коса вла...

професионална услуга Со Интра- Cylane ™, консолидира и создава структура во внатрешноста на коса вла...
Експерт BRIGHT CONTRAST - L OREAL

Експерт BRIGHT CONTRAST
L OREAL

- шампон Помага во борба против губење на липиди без тежат надолу на косата. Селективно чисти и не...

- шампон Помага во борба против губење на липиди без тежат надолу на косата. Селективно чисти и не...
SERIE ЕКСПЕРТСКА POTIONIZER - L OREAL

SERIE ЕКСПЕРТСКА POTIONIZER
L OREAL

спреј пред-намалување базирана Incell + Протеини бисер. Detangles и sciogliei јазли, дава на косата нивото на в...

спреј пред-намалување базирана Incell + Протеини бисер. Detangles и sciogliei јазли, дава на косата нивото на в...
Експерт на PRO- кератин рефил - L OREAL

Експерт на PRO- кератин рефил
L OREAL

Првиот спектар на поправка за кршливи коса и слаби -базирани Про- кератин и Incell. Кутикулата е засил...

Првиот спектар на поправка за кршливи коса и слаби -базирани Про- кератин и Incell. Кутикулата е засил...
SERIE ЕКСПЕРТСКА скалпот - L OREAL

SERIE ЕКСПЕРТСКА скалпот
L OREAL

- Чиста ДОЗА Пилинг првут. Exfoliating третман врз основа на цинк pyrithione дека прочистува кожата и glycolic к...

- Чиста ДОЗА Пилинг првут. Exfoliating третман врз основа на цинк pyrithione дека прочистува кожата и glycolic к...
Експерт СРЕБРЕН - L OREAL

Експерт СРЕБРЕН
L OREAL

формула врз основа на иновативен систем сјај Заштитете систем, кој соработници на microcoloranti antigiallo и...

формула врз основа на иновативен систем сјај Заштитете систем, кој соработници на microcoloranti antigiallo и...
SERIE ЕКСПЕРТСКА ВОЛУМЕН прошири - L OREAL

SERIE ЕКСПЕРТСКА ВОЛУМЕН прошири
L OREAL

Нова технологија базирана на калциум и силициум гарантира екстремни волумен за фино коса. Дерива...

Нова технологија базирана на калциум и силициум гарантира екстремни волумен за фино коса. Дерива...
ПРИРОДАТА серија - DOUCEUR D' HUILES - L OREAL

ПРИРОДАТА серија - DOUCEUR D' HUILES
L OREAL

шампон и маска за непослушните коса со трици и маслиново масло. Она што го прави посебен : Маслинов...

шампон и маска за непослушните коса со трици и маслиново масло. Она што го прави посебен : Маслинов...
ПРИРОДАТА серија - cataplasme - L OREAL

ПРИРОДАТА серија - cataplasme
L OREAL

Две посебни третмани за салонот зајакната со дејството на прашина и смрека, поврзани со одредени ...

Две посебни третмани за салонот зајакната со дејството на прашина и смрека, поврзани со одредени ...
ПРИРОДАТА серија - Couleur Botanique - L OREAL

ПРИРОДАТА серија - Couleur Botanique
L OREAL

природни составот на неговата формула обезбедува квалитетни и професионални со потполно почитув...

природни составот на неговата формула обезбедува квалитетни и професионални со потполно почитув...
ПРИРОДАТА серија - OILIXIR - L OREAL

ПРИРОДАТА серија - OILIXIR
L OREAL

100 % од масла од природно потекло. Двојна сертификација. ECOCERT, 100% од состојки од природно потекло ; Б...

100 % од масла од природно потекло. Двојна сертификација. ECOCERT, 100% од состојки од природно потекло ; Б...
ПРИРОДАТА серија - PURETÉ NATURELLE - L OREAL

ПРИРОДАТА серија - PURETÉ NATURELLE
L OREAL

Природни состојки за честа употреба и за целото семејство. Конска опашка е супстанција со анти-ок...

Природни состојки за честа употреба и за целото семејство. Конска опашка е супстанција со анти-ок...
ПРИРОДАТА серија - RICHE macadamia - L OREAL

ПРИРОДАТА серија - RICHE macadamia
L OREAL

Шампон и ултра негување маска за сува коса macadamia ореово масло. Природните нафта девица Macadamia има пр...

Шампон и ултра негување маска за сува коса macadamia ореово масло. Природните нафта девица Macadamia има пр...
ПРИРОДАТА серија - TENDRESSE ДЕЦА - L OREAL

ПРИРОДАТА серија - TENDRESSE ДЕЦА
L OREAL

Она што го прави посебен. риболов, овошје богато со органски киселини, екстракт е позната по своја...

Она што го прави посебен. риболов, овошје богато со органски киселини, екстракт е позната по своја...
ПРИРОДАТА серија - OILISS - L OREAL

ПРИРОДАТА серија - OILISS
L OREAL

косата да се скроти и да ја направат мазни масло од авокадо и грозје семе. Тоа е комбинација на сво...

косата да се скроти и да ја направат мазни масло од авокадо и грозје семе. Тоа е комбинација на сво...
ПРИРОДАТА серија - РЕ- naître - L OREAL

ПРИРОДАТА серија - РЕ- naître
L OREAL

шампон и маска со ориз протеини специфични за поправка и ревитализира многу осетливи на косата. О...

шампон и маска со ориз протеини специфични за поправка и ревитализира многу осетливи на косата. О...
SOLAR Високата - L OREAL

SOLAR Високата
L OREAL

заштита од сончева светлина и реструктуирање пост- изложеност. масло Поправка шампон Специјалн...

заштита од сончева светлина и реструктуирање пост- изложеност. масло Поправка шампон Специјалн...
Експерт БОЈА VITAMINO - L OREAL

Експерт БОЈА VITAMINO
L OREAL

специфичен опсег за коса со боја придобивките од двојна технологија. Зборовите Incell дејствува за д...

специфичен опсег за коса со боја придобивките од двојна технологија. Зборовите Incell дејствува за д...
ПРИРОДАТА серија - Abondance DE какао - L OREAL

ПРИРОДАТА серија - Abondance DE какао
L OREAL

тонирање шампон и маска за фино коса со екстракти од какао. Она што го прави посебен : Какао е позна...

тонирање шампон и маска за фино коса со екстракти од какао. Она што го прави посебен : Какао е позна...
SERIE ЕКСПЕРТСКА интензивна ПОПРАВКИ - L OREAL

SERIE ЕКСПЕРТСКА интензивна ПОПРАВКИ
L OREAL

формула врз основа на систем '' cuti Liss систем'', кој ги комбинира витамин Б6, керамида - активиран прот...

формула врз основа на систем '' cuti Liss систем'', кој ги комбинира витамин Б6, керамида - активиран прот...
митски нафта - L OREAL

митски нафта
L OREAL

нова линија за нега на коса инспириран од Источна традиции. 7 скапоцени масла стручно помеша во те...

нова линија за нега на коса инспириран од Источна традиции. 7 скапоцени масла стручно помеша во те...
Нежен боја Експерт - L OREAL

Нежен боја Експерт
L OREAL

шампон професионален третман за коса со нежни бои Без сулфати, боја и рефлексии остане светла и е...

шампон професионален третман за коса со нежни бои Без сулфати, боја и рефлексии остане светла и е...
Huile NOURRISSANTE - LA BIOSTHETIQUE

Huile NOURRISSANTE
LA BIOSTHETIQUE

Huile NOURRISSANTE е масло за сува скалпот. Опушта, смирува и регенерира оштетените хидро- липидниот филм н...

Huile NOURRISSANTE е масло за сува скалпот. Опушта, смирува и регенерира оштетените хидро- липидниот филм н...
DERMOSTHETIQUE CHEVEUX - LA BIOSTHETIQUE

DERMOSTHETIQUE CHEVEUX
LA BIOSTHETIQUE

АНТИ ВОЗРАСТ - програма -стареењето лицето коса Ефикасно анти- стареењето третман за коса од 35 го...

АНТИ ВОЗРАСТ - програма -стареењето лицето коса Ефикасно анти- стареењето третман за коса од 35 го...
Состојба: затоплување масло третман - LABEL.M

Состојба: затоплување масло третман
LABEL.M

затоплувањеМасло третман третман на испуштање на топлина во две фази за да се олеснимикро- цирку...

затоплувањеМасло третман третман на испуштање на топлина во две фази за да се олеснимикро- цирку...
Label.m ОРГАНСКИ портокалова боја - LABEL.M

Label.m ОРГАНСКИ портокалова боја
LABEL.M

за фино коса Тони & Гај Label.m претставува вести да јадев фино коса преку интензивна хидратација, да...

за фино коса Тони & Гај Label.m претставува вести да јадев фино коса преку интензивна хидратација, да...
Label.m ОРГАНСКИ Moisturising - LABEL.M

Label.m ОРГАНСКИ Moisturising
LABEL.M

лимон трева за мрсна коса Тони & Гај Label.m претставува вест за мрсна коса. Да им даде волумен, без те...

лимон трева за мрсна коса Тони & Гај Label.m претставува вест за мрсна коса. Да им даде волумен, без те...
KERATING исцелување COLORCARE - LANZA

KERATING исцелување COLORCARE
LANZA

третман за коса со боја А линијата нега, заштитува и ги враќа на косата а особено им овозможува на ...

третман за коса со боја А линијата нега, заштитува и ги враќа на косата а особено им овозможува на ...
ULTIMATE ТРЕТМАН - LANZA

ULTIMATE ТРЕТМАН
LANZA

ресторативна третман А професионални третман во 3 чекори да ги обноват оштетените косата од стрес...

ресторативна третман А професионални третман во 3 чекори да ги обноват оштетените косата од стрес...
ТЕЧНИ кератин - LIQUID KERATIN

ТЕЧНИ кератин
LIQUID KERATIN

ТЕЧНИ кератин е револуционерен патентиран третман со само една мека и лесна апликација прави кос...

ТЕЧНИ кератин е револуционерен патентиран третман со само една мека и лесна апликација прави кос...
ЛЕСНО ГРАДИ РЕКОНСТРУКЦИЈА - LISAP

ЛЕСНО ГРАДИ РЕКОНСТРУКЦИЈА
LISAP

ЛЕСНО се изгради е реконструкцијата систем е апсолутно суштинско значење во сите случаи на исклу...

ЛЕСНО се изгради е реконструкцијата систем е апсолутно суштинско значење во сите случаи на исклу...
KERAPLANT ПАДОТ - LISAP

KERAPLANT ПАДОТ
LISAP

Содржи количина на Trichocomplex 3 пати повеќе концентрирани во споредба со ампули, за да се обезбеди пов...

Содржи количина на Trichocomplex 3 пати повеќе концентрирани во споредба со ампули, за да се обезбеди пов...
LISAP МОДНИ СПА - LISAP

LISAP МОДНИ СПА
LISAP

продуктната линија можност да се вклопуваат и усогласување на движења, звуци и мириси на вистинск...

продуктната линија можност да се вклопуваат и усогласување на движења, звуци и мириси на вистинск...
LISAP МОДНИ СПА СОНЦЕТО - LISAP

LISAP МОДНИ СПА СОНЦЕТО
LISAP

линија третман за нега на коса во сонцето Од лабораториите Lisap перење линија да се третираат косат...

линија третман за нега на коса во сонцето Од лабораториите Lisap перење линија да се третираат косат...
Neutrol : Евтин & шик ОД LISAP - LISAP

Neutrol : Евтин & шик ОД LISAP
LISAP

Neutrol линија содржи природни состојки како што се масло од сладок бадем која успокоителен, смирува...

Neutrol линија содржи природни состојки како што се масло од сладок бадем која успокоителен, смирува...
БОЈА ГРИЖА Топ - LISAP

БОЈА ГРИЖА Топ
LISAP

секогаш живи и светли бои Со Aminocare комплекс и витамин комплекс Силиконската + Heliogenol за повеќе брил...

секогаш живи и светли бои Со Aminocare комплекс и витамин комплекс Силиконската + Heliogenol за повеќе брил...
Врвна грижа БОЈА ШТЕДИ - LISAP

Врвна грижа БОЈА ШТЕДИ
LISAP

врвна грижа БОЈА Save е основната линија на комплементарни производи за подобрување на услугата бо...

врвна грижа БОЈА Save е основната линија на комплементарни производи за подобрување на услугата бо...
Врвна грижа ПОПРАВКИ - LISAP

Врвна грижа ПОПРАВКИ
LISAP

специфичните одговор на истражувачки лаборатории Lisap потребите на чувствителни коса експлоатира...

специфичните одговор на истражувачки лаборатории Lisap потребите на чувствителни коса експлоатира...
Врвна грижа за терапија - првут - LISAP

Врвна грижа за терапија - првут
LISAP

се бори против првут Мирна чешање, иритација ги елиминира сите видови на првут и спречува нивнот...

се бори против првут Мирна чешање, иритација ги елиминира сите видови на првут и спречува нивнот...
Врвна грижа за терапија - Себум - LISAP

Врвна грижа за терапија - Себум
LISAP

за кожата и мрсна коса Проверете хиперпродукција на себум и ја регулира природната влажност пра...

за кожата и мрсна коса Проверете хиперпродукција на себум и ја регулира природната влажност пра...
Врвна грижа ТЕРАПИЈА ПАДОТ - LISAP

Врвна грижа ТЕРАПИЈА ПАДОТ
LISAP

линија врз основа на ботанички екстракти и природни Линијата врвна грижа ТЕРАПИЈА АНТИ подобрув...

линија врз основа на ботанички екстракти и природни Линијата врвна грижа ТЕРАПИЈА АНТИ подобрув...
KERAPLANT исцелување - LISAP

KERAPLANT исцелување
LISAP

ритамот на нашата ден да доведе да се води зафатен живот. стрес, загадување и лошите навики во исхр...

ритамот на нашата ден да доведе да се води зафатен живот. стрес, загадување и лошите навики во исхр...
Macadamia природно масло - MACADAMIA

Macadamia природно масло
MACADAMIA

ефикасна комбинација на macadamia ореово масло добиено од Јужниот Пацифик и ретки Argan семиња од Мароко...

ефикасна комбинација на macadamia ореово масло добиено од Јужниот Пацифик и ретки Argan семиња од Мароко...
БИО REGINA - MALVY PROFESSIONAL

БИО REGINA
MALVY PROFESSIONAL

падне третман А комплетна линија за нега и третман на сите типови на коса со етерични масла. Особ...

падне третман А комплетна линија за нега и третман на сите типови на коса со етерични масла. Особ...
ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - влага - MATRIX

ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - влага
MATRIX

влага CURETM 2 - ФАЗА ТРЕТМАН Храна и сјај во еден гест. Третман БИ- фаза: белата фаза прави косата сја...

влага CURETM 2 - ФАЗА ТРЕТМАН Храна и сјај во еден гест. Третман БИ- фаза: белата фаза прави косата сја...
Biolage стил и завршувањето систем - MATRIX

Biolage стил и завршувањето систем
MATRIX

мазнење СЈАЈ млеко Млеко мазнење и полирање. Спреј светлина, мазна и сјајна коса елиминирање на р...

мазнење СЈАЈ млеко Млеко мазнење и полирање. Спреј светлина, мазна и сјајна коса елиминирање на р...
Biolage COLORCARETHÉRAPIE - MATRIX

Biolage COLORCARETHÉRAPIE
MATRIX

COLORCARE шампон Формула на ниска pH вредност, нежно ги чисти и негува додека чувањето на боја енергич...

COLORCARE шампон Формула на ниска pH вредност, нежно ги чисти и негува додека чувањето на боја енергич...
ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - Боја ГРИЖА - MATRIX

ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - Боја ГРИЖА
MATRIX

MIRACLE третман - ЛОСИОН спреј 12 придобивки во еден производ. Кадифена текстура што испарува како сп...

MIRACLE третман - ЛОСИОН спреј 12 придобивки во еден производ. Кадифена текстура што испарува како сп...
ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - засили - MATRIX

ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - засили
MATRIX

WONDER BOASTTM - коренскиот колнам Спреј за контролирана испорака. За обем што трае. Донирајте непосред...

WONDER BOASTTM - коренскиот колнам Спреј за контролирана испорака. За обем што трае. Донирајте непосред...
Biolage VOLUMATHÉRAPIE - MATRIX

Biolage VOLUMATHÉRAPIE
MATRIX

услуга тело и обемот на долгорочни полн ЛИФТ шампон volumizing Тоа очистува и им дава на телото коса и...

услуга тело и обемот на долгорочни полн ЛИФТ шампон volumizing Тоа очистува и им дава на телото коса и...
Biolage SUNSORIALS - MATRIX

Biolage SUNSORIALS
MATRIX

ЗАШТИТНИ коса масло Заштитна спреј отвратителен. Заштитува од штетните ефекти на сонцето, хлор и...

ЗАШТИТНИ коса масло Заштитна спреј отвратителен. Заштитува од штетните ефекти на сонцето, хлор и...
Biolage SCALPTHÉRAPIE - MATRIX

Biolage SCALPTHÉRAPIE
MATRIX

SCALPTH Тоа rapie првут шампон одржување првут шампонИсто така се препорачува за секојдневна употре...

SCALPTH Тоа rapie првут шампон одржување првут шампонИсто така се препорачува за секојдневна употре...
Biolage FORTETHÈRAPIE - MATRIX

Biolage FORTETHÈRAPIE
MATRIX

ЗАЈАКНУВАЊЕ шампон Заштитни шампон. Нејзините крем формула, збогатена со нови VitaForce технологија,...

ЗАЈАКНУВАЊЕ шампон Заштитни шампон. Нејзините крем формула, збогатена со нови VitaForce технологија,...
Исклучителна НАФТА Biolage - MATRIX

Исклучителна НАФТА Biolage
MATRIX

услуга и храна brillantezzaa основа на moringa масло за длабоко јадев, се редефинира сјај и ревитализира кос...

услуга и храна brillantezzaa основа на moringa масло за длабоко јадев, се редефинира сјај и ревитализира кос...
Biolage - MATRIX

Biolage
MATRIX

Искористување на значаен придонес на науката и на специфични природни состојки, Biolage разви спекта...

Искористување на значаен придонес на науката и на специфични природни состојки, Biolage разви спекта...
Biolage HYDRATHÉRAPIE - MATRIX

Biolage HYDRATHÉRAPIE
MATRIX

Biolage HYDRATHÉRAPIE - сервис хидратација и храна за сува коса и експлоатирани хидрантни - за нормално д...

Biolage HYDRATHÉRAPIE - сервис хидратација и храна за сува коса и експлоатирани хидрантни - за нормално д...
Biolage REJUVATHÉRAPIE - MATRIX

Biolage REJUVATHÉRAPIE
MATRIX

густина, еластичност и сјај да се спротистави на стареењето на косата. Природните состојки на REJUVAT...

густина, еластичност и сјај да се спротистави на стареењето на косата. Природните состојки на REJUVAT...
Biolage SMOOTHTHÉRAPIE - MATRIX

Biolage SMOOTHTHÉRAPIE
MATRIX

DEEP мазнење шампон чисти и тимари frizz благодарение на природни елементи кои даваат сјај и мекост. ...

DEEP мазнење шампон чисти и тимари frizz благодарение на природни елементи кои даваат сјај и мекост. ...
ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - CURL - MATRIX

ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - CURL
MATRIX

Super Gel DEFINER Гел третман. Текстурата станува во контакт со коса. Храни и ги дефинира кадрици оставај...

Super Gel DEFINER Гел третман. Текстурата станува во контакт со коса. Храни и ги дефинира кадрици оставај...
ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - ПОПРАВКИ - MATRIX

ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - ПОПРАВКИ
MATRIX

ПАУЗА FIX остави во Еликсир А формула моќен и лесен за да се олесни реконструкцијата на внатре и на...

ПАУЗА FIX остави во Еликсир А формула моќен и лесен за да се олесни реконструкцијата на внатре и на...
ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - Тенок - MATRIX

ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ - Тенок
MATRIX

СВИЛАТА WONDERTM - мазнење НАФТА Сите моќта на нафта во употреба. Ултра-лесни, инстант апсорпција. Тоа...

СВИЛАТА WONDERTM - мазнење НАФТА Сите моќта на нафта во употреба. Ултра-лесни, инстант апсорпција. Тоа...
ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ УЈП SOLUTIONIST - MATRIX

ЗБИРНИ РЕЗУЛТАТИ УЈП SOLUTIONIST
MATRIX

X10 концентрирани шампон Шампон Супер Концентриран апликација чини 90 % помалку. Формула antiresidui. Не...

X10 концентрирани шампон Шампон Супер Концентриран апликација чини 90 % помалку. Формула antiresidui. Не...
Biolage COLORCARETHÉRAPIE - MATRIX

Biolage COLORCARETHÉRAPIE
MATRIX

COLORCARE шампон Тоа ја храни и штити косата темелно, имајќи различни бои. пакување:. шишиња од 250, 500, 100...

COLORCARE шампон Тоа ја храни и штити косата темелно, имајќи различни бои. пакување:. шишиња од 250, 500, 100...
Biolage деликатна ГРИЖА - MATRIX

Biolage деликатна ГРИЖА
MATRIX

првиот Biolage опсег без сулфати, parabens и силикони за максимална чувствителност. деликатна ГРИЖА шамп...

првиот Biolage опсег без сулфати, parabens и силикони за максимална чувствителност. деликатна ГРИЖА шамп...
Biolage VOLUMATHÉRAPIE - MATRIX

Biolage VOLUMATHÉRAPIE
MATRIX

Bodifying Шампон Volumizing шампон. Итна акција дава тело. пакет :. шишиња од 250, 500 и 1000 ml Bodifying балсам Volumizing...

Bodifying Шампон Volumizing шампон. Итна акција дава тело. пакет :. шишиња од 250, 500 и 1000 ml Bodifying балсам Volumizing...
COLOR.SMART - MATRIX

COLOR.SMART
MATRIX

штити коса со боја, давајќи интензивна светлина. Се протега на брилијантноста на боја на косата и ...

штити коса со боја, давајќи интензивна светлина. Се протега на брилијантноста на боја на косата и ...
CURL.LIFE - MATRIX

CURL.LIFE
MATRIX

патентираните технологии, синергија на третманот и стил од шампон за да се заврши. Хидрати, контро...

патентираните технологии, синергија на третманот и стил од шампон за да се заврши. Хидрати, контро...
MATRIX ОСНОВИ SOLUTIONIST - MATRIX

MATRIX ОСНОВИ SOLUTIONIST
MATRIX

Шампон против жолта, неутрализира несакани тонови brassed и го подобрува природната светлина рефлек...

Шампон против жолта, неутрализира несакани тонови brassed и го подобрува природната светлина рефлек...
ОСНОВИ матрица елегантен изглед - УДАР - MATRIX

ОСНОВИ матрица елегантен изглед - УДАР
MATRIX

BLOW ДОЛУ LITE ЛОСИОН лесни стил лосион без испирање на косата од тенки до среден ; бори frizz со одржува...

BLOW ДОЛУ LITE ЛОСИОН лесни стил лосион без испирање на косата од тенки до среден ; бори frizz со одржува...
ОСНОВИ MATRIX елегантен изглед - MATRIX

ОСНОВИ MATRIX елегантен изглед
MATRIX

шампон Нежно ги чисти и moisturizes косата темелно да го ублажи влакна коса, што го прави косата свилен...

шампон Нежно ги чисти и moisturizes косата темелно да го ублажи влакна коса, што го прави косата свилен...
ОСНОВИ MATRIX се засили - MATRIX

ОСНОВИ MATRIX се засили
MATRIX

Новата палета ОСНОВИ MATRIX засили благодарение на патентираниот засили полимер молекула зголемува...

Новата палета ОСНОВИ MATRIX засили благодарение на патентираниот засили полимер молекула зголемува...
ColorControl - техничари на боја - MEDAVITA

ColorControl - техничари на боја
MEDAVITA

Тие се грижат за козметички боја од првиот ден, зјапа во него, да се заштитат него, го фалат него. м...

Тие се грижат за козметички боја од првиот ден, зјапа во него, да се заштитат него, го фалат него. м...
CURLADDICT - MEDAVITA

CURLADDICT
MEDAVITA

еластичност, мекост, но, исто така, цел и висока поим : кадрава коса, но успеа да не се предаваат на з...

еластичност, мекост, но, исто така, цел и висока поим : кадрава коса, но успеа да не се предаваат на з...
LISSUBLIME - MEDAVITA

LISSUBLIME
MEDAVITA

права коса, радикална опција која станува возвишени кога го достигне совршенство. Благодарение н...

права коса, радикална опција која станува возвишени кога го достигне совршенство. Благодарение н...
Лосион Concentrée HOMME - MEDAVITA

Лосион Concentrée HOMME
MEDAVITA

шампон мажи опаѓа pH 4,8 Нежно ги чисти косата и скалпот, отстранување на превезот на greasiness дека чес...

шампон мажи опаѓа pH 4,8 Нежно ги чисти косата и скалпот, отстранување на превезот на greasiness дека чес...
LUXVIVA - MEDAVITA

LUXVIVA
MEDAVITA

Medavita започна нова линија Luxviva, мулти-функционални третман кој се занимава со здравјето и убавинат...

Medavita започна нова линија Luxviva, мулти-функционални третман кој се занимава со здравјето и убавинат...
МВ исцелување - деликатна cuti - MEDAVITA

МВ исцелување - деликатна cuti
MEDAVITA

• ТРЕТМАН cuti деликатна Нежната ТРЕТМАН cuti MedaVita враќа рамнотежата на кожата, поправање на штетат...

• ТРЕТМАН cuti деликатна Нежната ТРЕТМАН cuti MedaVita враќа рамнотежата на кожата, поправање на штетат...
МВ исцелување - ANTISEBO - MEDAVITA

МВ исцелување - ANTISEBO
MEDAVITA

• Третман ANTISEBO Иновативни MedaVita третманот врз основа на Видов Palmetto е збогатен со присуство на еле...

• Третман ANTISEBO Иновативни MedaVita третманот врз основа на Видов Palmetto е збогатен со присуство на еле...
МВ исцелување - ПАДОТ - MEDAVITA

МВ исцелување - ПАДОТ
MEDAVITA

од лабораториите MedaVita линија на третмани формулирани за да навлезат во кожата и се бори со прециз...

од лабораториите MedaVita линија на третмани формулирани за да навлезат во кожата и се бори со прециз...
МВ исцелување - првут - MEDAVITA

МВ исцелување - првут
MEDAVITA

• првут ТРЕТМАН Тестови покажаа одлични активност диференцирани третман MedaVita против сите видов...

• првут ТРЕТМАН Тестови покажаа одлични активност диференцирани третман MedaVita против сите видов...
МВ ресторативна - ИСХРАНА - MEDAVITA

МВ ресторативна - ИСХРАНА
MEDAVITA

ресторативна MedaVita предложи три прогресивни нивоа на третман, кои ќе ви овозможи да се врати на уба...

ресторативна MedaVita предложи три прогресивни нивоа на третман, кои ќе ви овозможи да се врати на уба...
МВ структури - стајлинг и заврши - MEDAVITA

МВ структури - стајлинг и заврши
MEDAVITA

спектар на производи за стајлинг и заврши, а резултатот се насочени кон заштита на интегритетот н...

спектар на производи за стајлинг и заврши, а резултатот се насочени кон заштита на интегритетот н...
NUTRISUBSTANCE - MEDAVITA

NUTRISUBSTANCE
MEDAVITA

Ако ние сме она што јадеме, како ние го негуваат косата. Коса што следат правилна исхрана се веднаш...

Ако ние сме она што јадеме, како ние го негуваат косата. Коса што следат правилна исхрана се веднаш...
PUROXINE - MEDAVITA

PUROXINE
MEDAVITA

Постојат различни видови на првут, е специјалитет на Puroxine сите се справи со нив со иста снага проч...

Постојат различни видови на првут, е специјалитет на Puroxine сите се справи со нив со иста снага проч...
SOLARICH - MEDAVITA

SOLARICH
MEDAVITA

Medavita започна нова линија Solarich, регенеративно и навлажнувачки третман за убавина за заштита на стр...

Medavita започна нова линија Solarich, регенеративно и навлажнувачки третман за убавина за заштита на стр...
ß - REFIBRE - MEDAVITA

ß - REFIBRE
MEDAVITA

во неговата мала реконструкција на -fi бре * коса има нешто магично. Refi Посети го реконструира, го за...

во неговата мала реконструкција на -fi бре * коса има нешто магично. Refi Посети го реконструира, го за...
VELOUR - MEDAVITA

VELOUR
MEDAVITA

прекумерна осетливост е карактеристика што ние мора да научат да се контролира. Velour е програма се...

прекумерна осетливост е карактеристика што ние мора да научат да се контролира. Velour е програма се...
NUMINOX - MEDICEUTICALS

NUMINOX
MEDICEUTICALS

против чистење Лаборатории Meudiceuticals, формулација наменети за борба против чистење машки. Формула...

против чистење Лаборатории Meudiceuticals, формулација наменети за борба против чистење машки. Формула...
W ЗА ЖЕНИ - MEDICEUTICALS

W ЗА ЖЕНИ
MEDICEUTICALS

CELLAGEN А линијата наменета за жени, за борба против чистење на влакна на косата што резултира со гу...

CELLAGEN А линијата наменета за жени, за борба против чистење на влакна на косата што резултира со гу...
Однесувајте - MONTIBEL-LO

Однесувајте
MONTIBEL-LO

БОЈА PROTECT А линијата на специјализирани производи за да се зачува здравјето и боја третирани кос...

БОЈА PROTECT А линијата на специјализирани производи за да се зачува здравјето и боја третирани кос...
Однесувајте - MONTIBEL-LO

Однесувајте
MONTIBEL-LO

косата третман Опсегот на Montibel - тоа ќе се прошири со два нови производи: инженер да се подели зав...

косата третман Опсегот на Montibel - тоа ќе се прошири со два нови производи: инженер да се подели зав...
Moroccanoil - Moroccanoil СВЕТЛИНАТА - MOROCCANOIL

Moroccanoil - Moroccanoil СВЕТЛИНАТА
MOROCCANOIL

за сите типови на коса и руса коса и целта Линијата на Moroccanoil третман е збогатен со нови подготвен...

за сите типови на коса и руса коса и целта Линијата на Moroccanoil третман е збогатен со нови подготвен...
СУВА скалпот третман - MOROCCANOIL

СУВА скалпот третман
MOROCCANOIL

Сува скалпот третман работи за да се врати нерамнотежа на скалпот, ослободување иритација и ревит...

Сува скалпот третман работи за да се врати нерамнотежа на скалпот, ослободување иритација и ревит...
Скалпот третман GREASE - MOROCCANOIL

Скалпот третман GREASE
MOROCCANOIL

Moroccanoil ® разви третман професионални регулатор за контролирање на скалпот и ревитализира косата. ...

Moroccanoil ® разви третман професионални регулатор за контролирање на скалпот и ревитализира косата. ...
STAMINORISING кОМПЛЕКС - MYOSOTIS

STAMINORISING кОМПЛЕКС
MYOSOTIS

STAMINORISING комплекс предлага третманот врз основа на активни растителни матични клетки, резултатот ...

STAMINORISING комплекс предлага третманот врз основа на активни растителни матични клетки, резултатот ...
GREENERGY - NANOMAX

GREENERGY
NANOMAX

+ фото- фото- динамичен терапија Употребата на фототерапија (светло терапија) во медицината има г...

+ фото- фото- динамичен терапија Употребата на фототерапија (светло терапија) во медицината има г...
X -мазни ТЕРАПИЈА - NANOMAX

X -мазни ТЕРАПИЈА
NANOMAX

X -мазни е револуционерен нов терапија за коса : ги следи и регулира коса стил, прилагодите јачинат...

X -мазни е револуционерен нов терапија за коса : ги следи и регулира коса стил, прилагодите јачинат...
BOX Почетна Програма - NAPURA

BOX Почетна Програма
NAPURA

T | 01 прочисти ПРОГРАМА Интензивен третман со прочистување додаток, го промовира елиминирањето н...

T | 01 прочисти ПРОГРАМА Интензивен третман со прочистување додаток, го промовира елиминирањето н...
АКТИВНИ : Анти првут - NAPURA

АКТИВНИ : Анти првут
NAPURA

третман со цел да се елиминира и да се спречи првутот и го одложи повторување. Идеален за scalps склон...

третман со цел да се елиминира и да се спречи првутот и го одложи повторување. Идеален за scalps склон...
Anagen : ДОПОЛНУВАЊЕ НА РАСТ - NAPURA

Anagen : ДОПОЛНУВАЊЕ НА РАСТ
NAPURA

ексклузивни третман специјално дизајниран да се интегрираат во животниот циклус на косата. Опсег...

ексклузивни третман специјално дизајниран да се интегрираат во животниот циклус на косата. Опсег...
БОЈА : третирана коса - NAPURA

БОЈА : третирана коса
NAPURA

ексклузивни третман формулирани за да се подготви на влакната на косата да добијат боја пигменти,...

ексклузивни третман формулирани за да се подготви на влакната на косата да добијат боја пигменти,...
ЕНЕРГИЈА: Помагање ПАДОТ - NAPURA

ЕНЕРГИЈА: Помагање ПАДОТ
NAPURA

ексклузивни третман наменета за негување и стимулирање на акција на коренот на косата. Ревитализ...

ексклузивни третман наменета за негување и стимулирање на акција на коренот на косата. Ревитализ...
NUTRY : сува коса - NAPURA

NUTRY : сува коса
NAPURA

ексклузивни третман со цел да се задржи совршено недопрена и функционална кератин структура на к...

ексклузивни третман со цел да се задржи совршено недопрена и функционална кератин структура на к...
Х : BIVALENTE симпатична и должини - NAPURA

Х : BIVALENTE симпатична и должини
NAPURA

третман со цел да се нормализира pH на косата и обновување на оптимална рамнотежа помеѓу симпатичн...

третман со цел да се нормализира pH на косата и обновување на оптимална рамнотежа помеѓу симпатичн...
ПРЕМИЕРОТ : ПРЕВЕНЦИЈА И ОДРЖУВАЊЕ - NAPURA

ПРЕМИЕРОТ : ПРЕВЕНЦИЈА И ОДРЖУВАЊЕ
NAPURA

Помагање ПАДОТ Третман appositamento студирал за да се спречи предвремено опаѓање на косата. Се држи на...

Помагање ПАДОТ Третман appositamento студирал за да се спречи предвремено опаѓање на косата. Се држи на...
Прочисти : скалпот чистење - NAPURA

Прочисти : скалпот чистење
NAPURA

ексклузивни третман специјално дизајниран за борба против прекумерната и предвремено опаѓање на...

ексклузивни третман специјално дизајниран за борба против прекумерната и предвремено опаѓање на...
RIKEIR : Кера - Реконструкција - NAPURA

RIKEIR : Кера - Реконструкција
NAPURA

ексклузивни третман со цел да поправка на кератин структурата на косата досадна, сува, кршливи и д...

ексклузивни третман со цел да поправка на кератин структурата на косата досадна, сува, кршливи и д...
S | 6 АКТИВНИ - NAPURA

S | 6 АКТИВНИ
NAPURA

шампон Шампон со цел да се елиминира првут и го одложи повторување во случаи на иритирана кожа. Пи...

шампон Шампон со цел да се елиминира првут и го одложи повторување во случаи на иритирана кожа. Пи...
Фери СВИЛАТА ТЕРАПИЈА - NIKA

Фери СВИЛАТА ТЕРАПИЈА
NIKA

свилен мазна возвишени Со амино Бонд комплекс Фери СВИЛАТА ТЕРАПИЈА Ника е производ со револуцио...

свилен мазна возвишени Со амино Бонд комплекс Фери СВИЛАТА ТЕРАПИЈА Ника е производ со револуцио...
Чистење систем 3 - NIOXIN

Чистење систем 3
NIOXIN

шампон и балсам за нормална коса и парична казна Систем 3 чистење шампон А нежно чистење при која ...

шампон и балсам за нормална коса и парична казна Систем 3 чистење шампон А нежно чистење при која ...
скалпот обнови - NIOXIN

скалпот обнови
NIOXIN

анти-стареењето третман Анти -стареењето третман, патентиран за да го активирате скалпот и здрав...

анти-стареењето третман Анти -стареењето третман, патентиран за да го активирате скалпот и здрав...
линијата боја - NYCE

линијата боја
NYCE

БОЈА шампон Тоа посебно за коса со боја. Нежно чисти, ревитализира, регенерира кожата и косата и ј...

БОЈА шампон Тоа посебно за коса со боја. Нежно чисти, ревитализира, регенерира кожата и косата и ј...
лИНИЈА Евита - NYCE

лИНИЈА Евита
NYCE

Евита ЛИНИЈА Избегне линија: линија реконструкција за целосно и интензивно преструктуирање на к...

Евита ЛИНИЈА Избегне линија: линија реконструкција за целосно и интензивно преструктуирање на к...
лИНИЈА HAIRSILK - NYCE

лИНИЈА HAIRSILK
NYCE

HAIRSILK остави во Тоа не- плакнење третман специјално за сува и оштетена коса. Услови, регенерира и ј...

HAIRSILK остави во Тоа не- плакнење третман специјално за сува и оштетена коса. Услови, регенерира и ј...
ЛИНИЈА должини NYCECARE - NYCE

ЛИНИЈА должини NYCECARE
NYCE

Soul: volumizing третмани за фино коса ДУША шампон Неговото формулирање врз основа на природни сурфакта...

Soul: volumizing третмани за фино коса ДУША шампон Неговото формулирање врз основа на природни сурфакта...
Линија третман навлажнувачки NYCECARE - NYCE

Линија третман навлажнувачки NYCECARE
NYCE

Хидра Шампон Шампон благи под - активни за чувствителна кожа и коса. Со камилица екстракт и патен...

Хидра Шампон Шампон благи под - активни за чувствителна кожа и коса. Со камилица екстракт и патен...
ЛИНИЈА чувствителна кожа - OPTIMA-COSMEDI

ЛИНИЈА чувствителна кожа
OPTIMA-COSMEDI

Посебни услови на скалпот, како што себороичен дерматитис, може да предизвика тешка иритација и ч...

Посебни услови на скалпот, како што себороичен дерматитис, може да предизвика тешка иритација и ч...
лИНИЈА РЕКОНСТРУКЦИЈА - OPTIMA-COSMEDI

лИНИЈА РЕКОНСТРУКЦИЈА
OPTIMA-COSMEDI

4- чекор програма за обнова на косата од внатре, благодарение на ефектите и придобивките од природ...

4- чекор програма за обнова на косата од внатре, благодарение на ефектите и придобивките од природ...
OPTIMA - line- првут - OPTIMA-COSMEDI

OPTIMA - line- првут
OPTIMA-COSMEDI

Ако ја изберете оваа комплекс на анти-првут агенти и благи сурфактанти можат ефикасно да се борат ...

Ако ја изберете оваа комплекс на анти-првут агенти и благи сурфактанти можат ефикасно да се борат ...
OPTIMA - парична казна коса линија - OPTIMA-COSMEDI

OPTIMA - парична казна коса линија
OPTIMA-COSMEDI

линија со цел да се задоволат потребите на хемиски третирана коса или се исуши природно. На линија...

линија со цел да се задоволат потребите на хемиски третирана коса или се исуши природно. На линија...
OPTIMA - линија контрола падот - OPTIMA-COSMEDI

OPTIMA - линија контрола падот
OPTIMA-COSMEDI

А сеопфатна и ефективна програма на богати состојки за да се зголеми вашиот метаболизам во корено...

А сеопфатна и ефективна програма на богати состојки за да се зголеми вашиот метаболизам во корено...
OROFLUIDO - ORO FLUIDO

OROFLUIDO
ORO FLUIDO

грижи третман за коса Argan масло А целосна линија на косата третман врз основа на Cyperus масло за кос...

грижи третман за коса Argan масло А целосна линија на косата третман врз основа на Cyperus масло за кос...
Берберски НАФТА НАПЛАТА - OSMO

Берберски НАФТА НАПЛАТА
OSMO

луксузни Берберски НАФТА колекција е комплетна линија на производи за нега на коса врз основа на A...

луксузни Берберски НАФТА колекција е комплетна линија на производи за нега на коса врз основа на A...
КОСА септември - PARISIENNE

КОСА септември
PARISIENNE

систем за реконструкција на оштетена коса и кршливи Ја подобрува состојбата на косата носи од стр...

систем за реконструкција на оштетена коса и кршливи Ја подобрува состојбата на косата носи од стр...
Awapuhi - PAUL MITCHELL

Awapuhi
PAUL MITCHELL

ДИВИ ѓумбир кератин интензивен третман Професионален третман со KeraTriplex ™ во два чекора, идеален ...

ДИВИ ѓумбир кератин интензивен третман Професионален третман со KeraTriplex ™ во два чекора, идеален ...
Awapuhi - Диви ѓумбир - PAUL MITCHELL

Awapuhi - Диви ѓумбир
PAUL MITCHELL

пенливата шампон и кератин КРЕМ поправка шампон и крема боја за коса на кератин Два производи зб...

пенливата шампон и кератин КРЕМ поправка шампон и крема боја за коса на кератин Два производи зб...
БОЈА ГРИЖА - PAUL MITCHELL

БОЈА ГРИЖА
PAUL MITCHELL

БОЈА ЗАШТИТА НА ДНЕВЕН шампон и балсам Две перење производи:. Боја ЗАШТИТА НА ДНЕВЕН шампон и ба...

БОЈА ЗАШТИТА НА ДНЕВЕН шампон и балсам Две перење производи:. Боја ЗАШТИТА НА ДНЕВЕН шампон и ба...
Чај дрво КОСА ЛОСИОН - PAUL MITCHELL

Чај дрво КОСА ЛОСИОН
PAUL MITCHELL

спречување на губење на косата Во еден производ на прочистување третман и адјуванс во спречувањ...

спречување на губење на косата Во еден производ на прочистување третман и адјуванс во спречувањ...
Pazzini линија - PAZZINI BEAUTY EXPERT

Pazzini линија
PAZZINI BEAUTY EXPERT

А линијата дисциплина непослушните коса, го елиминира frizz, продавници пати, густо коса, го намалув...

А линијата дисциплина непослушните коса, го елиминира frizz, продавници пати, густо коса, го намалув...
Боја косата третман - PHILIP MARTINS

Боја косата третман
PHILIP MARTINS

БОЈА ЗА ОДРЖУВАЊЕ боја одржување шампон Шампон погодна за обоена коса и договори, ревитализира и...

БОЈА ЗА ОДРЖУВАЊЕ боја одржување шампон Шампон погодна за обоена коса и договори, ревитализира и...
ТРИО КОЖА ИСХРАНА - PHILIP MARTINS

ТРИО КОЖА ИСХРАНА
PHILIP MARTINS

прочистување WASH Чекор 1 - прочистување Разјаснување шампон за коса и скалп. Длабоко чисти отстран...

прочистување WASH Чекор 1 - прочистување Разјаснување шампон за коса и скалп. Длабоко чисти отстран...
КОНЦЕПТ : шампон - PLURA PROFESSIONAL LINE

КОНЦЕПТ : шампон
PLURA PROFESSIONAL LINE

зајакне : Есен зајакнување шампон. Благодарение на комбинирана акција на жен-шен и трици, одигра ...

зајакне : Есен зајакнување шампон. Благодарение на комбинирана акција на жен-шен и трици, одигра ...
Концепт: Маски - PLURA PROFESSIONAL LINE

Концепт: Маски
PLURA PROFESSIONAL LINE

Liss ПОПРАВКИ : Маска мазнење на разлетувањето ленено, применлив за frizzy коса, обработуваат и експло...

Liss ПОПРАВКИ : Маска мазнење на разлетувањето ленено, применлив за frizzy коса, обработуваат и експло...
ЛОСИОН ПРОТИВ КОСА ПАДОТ - PLURA PROFESSIONAL LINE

ЛОСИОН ПРОТИВ КОСА ПАДОТ
PLURA PROFESSIONAL LINE

плацентата Hydroglyceric екстракт плацентата е позната по својата конкретни активности ревитализациј...

плацентата Hydroglyceric екстракт плацентата е позната по својата конкретни активности ревитализациј...
БЕЗ КОНЦЕПТ Vert - PRIVE

БЕЗ КОНЦЕПТ Vert
PRIVE

RJUVENATING чистото за стрес и оштетена коса Збогатен со овошје Acai и Babassu масло, линијата похотлива RJUVEN...

RJUVENATING чистото за стрес и оштетена коса Збогатен со овошје Acai и Babassu масло, линијата похотлива RJUVEN...
Botea - PRO ACTIVE

Botea
PRO ACTIVE

линија ресторативна коса и мазна кожа АКТИВНИ шампон А шампон активен против опаѓање на косата. ...

линија ресторативна коса и мазна кожа АКТИВНИ шампон А шампон активен против опаѓање на косата. ...
ЖИВОТ - PROFESSIONAL BY FAMA

ЖИВОТ
PROFESSIONAL BY FAMA

акциона програма Животот Професионалец од Fama, се состои од 2 чекори: Енергија шампон Енергија кап...

акциона програма Животот Професионалец од Fama, се состои од 2 чекори: Енергија шампон Енергија кап...
INTRAFORCE - за чистење на косата - REDKEN

INTRAFORCE - за чистење на косата
REDKEN

коса повеќе полно тело и густа од сите агли во само 30 дена. (Потрошувачите тестови извршени на 110 лу...

коса повеќе полно тело и густа од сите агли во само 30 дена. (Потрошувачите тестови извршени на 110 лу...
НОВИ curvaceous - REDKEN

НОВИ curvaceous
REDKEN

цела палета на производи формулирани за реализација на најдобрите кадрава коса. Ексклузивен Curl м...

цела палета на производи формулирани за реализација на најдобрите кадрава коса. Ексклузивен Curl м...
Сите меки - за сува коса - REDKEN

Сите меки - за сува коса
REDKEN

НОВИ сите меки мекост, silkiness и наплата на екстремни сува и осетливи на косата. Нејзината иновативн...

НОВИ сите меки мекост, silkiness и наплата на екстремни сува и осетливи на косата. Нејзината иновативн...
Сите меки - за сува коса - REDKEN

Сите меки - за сува коса
REDKEN

дава мекост, silkiness и наплата на екстремни сува и осетливи на косата. Новиот комплекс кератин Збога...

дава мекост, silkiness и наплата на екстремни сува и осетливи на косата. Новиот комплекс кератин Збога...
Крајност - за оштетена коса - REDKEN

Крајност - за оштетена коса
REDKEN

Нејзината единствена технологија 3D ПОПРАВКА комплекс се гради во срцето на протеинот коса за попр...

Нејзината единствена технологија 3D ПОПРАВКА комплекс се гради во срцето на протеинот коса за попр...
БОЈА прошират - за коса со боја - REDKEN

БОЈА прошират - за коса со боја
REDKEN

Благодарение на ексклузивни микро -Нет технологија, печати во боја пигменти во косата и се против...

Благодарение на ексклузивни микро -Нет технологија, печати во боја пигменти во косата и се против...
EXTREME - REDKEN

EXTREME
REDKEN

EXTREME дава сила, длабоко поправка и заштита на особено кршливи коса од хемиски и механички третман...

EXTREME дава сила, длабоко поправка и заштита на особено кршливи коса од хемиски и механички третман...
НОВИ ХЕМИЈА СИСТЕМ - REDKEN

НОВИ ХЕМИЈА СИСТЕМ
REDKEN

ексклузивна услуга салон, кој нуди одговори целосно индивидуализира да ги задоволат потребите на...

ексклузивна услуга салон, кој нуди одговори целосно индивидуализира да ги задоволат потребите на...
природи сПАСУВАЊЕ - REDKEN

природи сПАСУВАЊЕ
REDKEN

целосно ослободени од parabens, сулфати и силикон. А линијата формулирани за секој тип на коса, безбед...

целосно ослободени од parabens, сулфати и силикон. А линијата формулирани за секој тип на коса, безбед...
INTRAFORCE - ИНТЕНЗИВНИ ТРЕТМАНИ - REDKEN

INTRAFORCE - ИНТЕНЗИВНИ ТРЕТМАНИ
REDKEN

скалпот третман Спреј брза апсорпција, формулиран со Aminexil помага да се возврати на губење на кос...

скалпот третман Спреј брза апсорпција, формулиран со Aminexil помага да се возврати на губење на кос...
INTRAFORCE - обоена коса - REDKEN

INTRAFORCE - обоена коса
REDKEN

шампон Чисти нежно отстранување на вишокот на себум и нечистотии од скалпот. Тој им дава полнота...

шампон Чисти нежно отстранување на вишокот на себум и нечистотии од скалпот. Тој им дава полнота...
INTRAFORCE - природни влакна - REDKEN

INTRAFORCE - природни влакна
REDKEN

Ексклузивни три чекори третман да се бори против главните причини за губење на косата и дава сила ...

Ексклузивни три чекори третман да се бори против главните причини за губење на косата и дава сила ...
INTRAFORCE - косата имаат тенденција да падне - REDKEN

INTRAFORCE - косата имаат тенденција да падне
REDKEN

коса повеќе полно тело и густа од сите агли во само 30 дена. (Потрошувачите тестови извршени на 110 лу...

коса повеќе полно тело и густа од сите агли во само 30 дена. (Потрошувачите тестови извршени на 110 лу...
вистинска контрола - REDKEN

вистинска контрола
REDKEN

Одговорот на коса тешко да се управуваат, сува и чувствителни. Својата грижа Прилагодете комплекс...

Одговорот на коса тешко да се управуваат, сува и чувствителни. Својата грижа Прилагодете комплекс...
НОВИ ХЕМИЈА СИСТЕМ - ТЕРМО -shot ФАЗА - REDKEN

НОВИ ХЕМИЈА СИСТЕМ - ТЕРМО -shot ФАЗА
REDKEN

Термоактивна третмани кои може да се користи во комбинација со неговиот шут да обезбеди дополнит...

Термоактивна третмани кои може да се користи во комбинација со неговиот шут да обезбеди дополнит...
ВРЕМЕ RESET - REDKEN

ВРЕМЕ RESET
REDKEN

ВРЕМЕ RESET користи комбинација на формули за борба против возраст благодарение на иновативна пет о...

ВРЕМЕ RESET користи комбинација на формули за борба против возраст благодарение на иновативна пет о...
Влага и нега - REF

Влага и нега
REF

комплетна рехидратација длабоко Тоа е програма на целосна рехидратација и длабоко, време да се вр...

комплетна рехидратација длабоко Тоа е програма на целосна рехидратација и длабоко, време да се вр...
ВОЛУМЕН и грижа - REF

ВОЛУМЕН и грижа
REF

волумен и храна Тоа е третман во насока на давање назад гласна и храна за косата поради дејството ...

волумен и храна Тоа е третман во насока на давање назад гласна и храна за косата поради дејството ...
лИНИЈА REJUVX - REJUVX

лИНИЈА REJUVX
REJUVX

од САД, системот за грижа на кожата и косата алкохол слободни и ботанички карактеристики. Направе...

од САД, системот за грижа на кожата и косата алкохол слободни и ботанички карактеристики. Направе...
REJUVX : хидрат за коса - REJUVX

REJUVX : хидрат за коса
REJUVX

уред хербални мраз Балсам дневно за сите типови на кожа и коса. Направи вистинскиот степен на вла...

уред хербални мраз Балсам дневно за сите типови на кожа и коса. Направи вистинскиот степен на вла...
REJUVX : храна за коса - REJUVX

REJUVX : храна за коса
REJUVX

хранливи материи ТРЕТМАН Хранењето на кожата, не -фармаколошки. Високи концентрации на ботаничк...

хранливи материи ТРЕТМАН Хранењето на кожата, не -фармаколошки. Високи концентрации на ботаничк...
H • зона: Argan АКТИВНИ - RENEE BLANCHE

H • зона: Argan АКТИВНИ
RENEE BLANCHE

негување шампон и заштитна Вредни третман со Argan нафта, од нежен формулација. Тоа ја храни и чисти...

негување шампон и заштитна Вредни третман со Argan нафта, од нежен формулација. Тоа ја храни и чисти...
H • ЗОНА : активен KERATINE - RENEE BLANCHE

H • ЗОНА : активен KERATINE
RENEE BLANCHE

реконструкција шампон и заштитна Шампон KERATINE АКТИВНИ Х -зона е прв чекор за реконструкција на ко...

реконструкција шампон и заштитна Шампон KERATINE АКТИВНИ Х -зона е прв чекор за реконструкција на ко...
H • зона: загуба за превенција - RENEE BLANCHE

H • зона: загуба за превенција
RENEE BLANCHE

шампон Изрека / ПАД врз основа касписка нафта Тоа е шампон за чистење акција и освежувачки. Збога...

шампон Изрека / ПАД врз основа касписка нафта Тоа е шампон за чистење акција и освежувачки. Збога...
H • зона: PURIFICANTE - RENEE BLANCHE

H • зона: PURIFICANTE
RENEE BLANCHE

прочистување шампон На разјаснување шампон длабоко чисти и прочистува косата и скалпот. Збогате...

прочистување шампон На разјаснување шампон длабоко чисти и прочистува косата и скалпот. Збогате...
H • зона: RAVVIVANTE - RENEE BLANCHE

H • зона: RAVVIVANTE
RENEE BLANCHE

шампон RAVVIVANTE Врз основа мед ревитализација шампон е формулиран за да се заштитат брилијантноста...

шампон RAVVIVANTE Врз основа мед ревитализација шампон е формулиран за да се заштитат брилијантноста...
H • зона: RAVVIVARICCI - RENEE BLANCHE

H • зона: RAVVIVARICCI
RENEE BLANCHE

шампон RAVVIVARICCI Врз Витамин Б5 - Б2, беше наменета за подобрување на кадрава коса. Збогатен со Витами...

шампон RAVVIVARICCI Врз Витамин Б5 - Б2, беше наменета за подобрување на кадрава коса. Збогатен со Витами...
H • зона: SEBORIEQUILIBRANTE - RENEE BLANCHE

H • зона: SEBORIEQUILIBRANTE
RENEE BLANCHE

шампон SEBORIEQUILIBRANTE врз основа на Розмари и Бреза Тоа очистува и дебаланси целата коса структура. З...

шампон SEBORIEQUILIBRANTE врз основа на Розмари и Бреза Тоа очистува и дебаланси целата коса структура. З...
H • зона: тонирање - RENEE BLANCHE

H • зона: тонирање
RENEE BLANCHE

тонирање шампон кокос -базирани киселини, липопротеин пченица, Керамида и витамин Б5 Нејзината с...

тонирање шампон кокос -базирани киселини, липопротеин пченица, Керамида и витамин Б5 Нејзината с...
Висока премија STRUCTA - REVIVRE

Висока премија STRUCTA
REVIVRE

истражувачки лаборатории Revivre роден STRUCTA висока премија дерматолошки тестирани и SLES бесплатно : ч...

истражувачки лаборатории Revivre роден STRUCTA висока премија дерматолошки тестирани и SLES бесплатно : ч...
EXENCE Ароматерапија - чувствителна кожа - REVIVRE

EXENCE Ароматерапија - чувствителна кожа
REVIVRE

ефективни производи за да се елиминира феноменот на црвенило и иритација, обезбедувајќи свежина ...

ефективни производи за да се елиминира феноменот на црвенило и иритација, обезбедувајќи свежина ...
EXENCE Ароматерапија - Етерични масла - REVIVRE

EXENCE Ароматерапија - Етерични масла
REVIVRE

од природата и нова линија пребарување Revivre роден EXENCE аромотерапија на професионални производи з...

од природата и нова линија пребарување Revivre роден EXENCE аромотерапија на професионални производи з...
EXENCE Ароматерапија - Балансирање - REVIVRE

EXENCE Ароматерапија - Балансирање
REVIVRE

длабоко и деликатно балансирање акција и себум -регулирање, за прочистување на третман, кои норма...

длабоко и деликатно балансирање акција и себум -регулирање, за прочистување на третман, кои норма...
ПРОГРАМА Првут аромотерапија - REVIVRE

ПРОГРАМА Првут аромотерапија
REVIVRE

вредни синергија на етерични масла microdispersed поврзани со пироктон обезбедува акција за ребаланс на...

вредни синергија на етерични масла microdispersed поврзани со пироктон обезбедува акција за ребаланс на...
РАСПОРЕД REFRESH навлажнувачки EXENCE - REVIVRE

РАСПОРЕД REFRESH навлажнувачки EXENCE
REVIVRE

шампон Нежен шампон, SLES бесплатни, со цел да се обезбеди соодветна хидратација на скалпот. Корист...

шампон Нежен шампон, SLES бесплатни, со цел да се обезбеди соодветна хидратација на скалпот. Корист...
Хранлив ПРОГРАМА аромотерапија - REVIVRE

Хранлив ПРОГРАМА аромотерапија
REVIVRE

Специфичен третман за да се регенерираат и да го стимулира сила и виталност на косата и да ја врат...

Специфичен третман за да се регенерираат и да го стимулира сила и виталност на косата и да ја врат...
EQUAVE - REVLON PROFESSIONAL

EQUAVE
REVLON PROFESSIONAL

EQUAVE ДЕЦА соларни за деца коса EQUAVE деца е соларен изучувал од страна на косата на децата кои имаат ...

EQUAVE ДЕЦА соларни за деца коса EQUAVE деца е соларен изучувал од страна на косата на децата кои имаат ...
EQUAVE A.D. - REVLON PROFESSIONAL

EQUAVE A.D.
REVLON PROFESSIONAL

EQUAVE совршен летен уред соларни мелем EQUAVE совршен летен уред е двофазен мелем со грозје екстракти...

EQUAVE совршен летен уред соларни мелем EQUAVE совршен летен уред е двофазен мелем со грозје екстракти...
EQUAVE АКТИВНИ ОДБРАНА - REVLON PROFESSIONAL

EQUAVE АКТИВНИ ОДБРАНА
REVLON PROFESSIONAL

активна одбрана формулации врз основа на природни екстракти за заштита на косата од оксидацијата...

активна одбрана формулации врз основа на природни екстракти за заштита на косата од оксидацијата...
EQUAVE АКТИВНИ ОДБРАНА - REVLON PROFESSIONAL

EQUAVE АКТИВНИ ОДБРАНА
REVLON PROFESSIONAL

СОВРШЕНО русокоса Првата посебна двофазен уред, инстант и не- плакнење за руса коса природно, бој...

СОВРШЕНО русокоса Првата посебна двофазен уред, инстант и не- плакнење за руса коса природно, бој...
EQUAVE LISSOLOOK - REVLON PROFESSIONAL

EQUAVE LISSOLOOK
REVLON PROFESSIONAL

Ctre производи дополнуваат едни со други КОНТРОЛОР шампон Меки и кремасти пена збогатена со коко...

Ctre производи дополнуваат едни со други КОНТРОЛОР шампон Меки и кремасти пена збогатена со коко...
ИНТЕРАКТИВ СОНЦЕТО - REVLON PROFESSIONAL

ИНТЕРАКТИВ СОНЦЕТО
REVLON PROFESSIONAL

сонцето третман за коса На interactives сончање сонцето го спречува оштетувањето на косата благодарени...

сонцето третман за коса На interactives сончање сонцето го спречува оштетувањето на косата благодарени...
interactives - REVLON PROFESSIONAL

interactives
REVLON PROFESSIONAL

за сува и дехидрирана косата Дехидрација и сувоста се некои од најчестите проблеми на косата. При...

за сува и дехидрирана косата Дехидрација и сувоста се некои од најчестите проблеми на косата. При...
Interactives : Боја Високата - REVLON PROFESSIONAL

Interactives : Боја Високата
REVLON PROFESSIONAL

навлажнувачки третман - заштита боја А косата влакна здрав и хидриран е најдобра гаранција за да ...

навлажнувачки третман - заштита боја А косата влакна здрав и хидриран е најдобра гаранција за да ...
Interactives : првут КОНТРОЛА - REVLON PROFESSIONAL

Interactives : првут КОНТРОЛА
REVLON PROFESSIONAL

навлажнувачки чистење првут Постојат многу внатрешни и надворешни фактори кои предизвикуваат пр...

навлажнувачки чистење првут Постојат многу внатрешни и надворешни фактори кои предизвикуваат пр...
Interactives : Хидра СПАСУВАЊЕ - REVLON PROFESSIONAL

Interactives : Хидра СПАСУВАЊЕ
REVLON PROFESSIONAL

интензивна Сува и осетливи на косата имаат хидро- липидниот недостаток што ги прави повеќе ранлив...

интензивна Сува и осетливи на косата имаат хидро- липидниот недостаток што ги прави повеќе ранлив...
Interactives : S.O.S CALM - REVLON PROFESSIONAL

Interactives : S.O.S CALM
REVLON PROFESSIONAL

навлажнувачки благотворно скалпот Некои внатрешни фактори (стрес, несоница, замор, јадење небал...

навлажнувачки благотворно скалпот Некои внатрешни фактори (стрес, несоница, замор, јадење небал...
Interactives : БИЛАНС скалпот - REVLON PROFESSIONAL

Interactives : БИЛАНС скалпот
REVLON PROFESSIONAL

навлажнувачки третман дебаланси скалпот Мрсна коса често се дехидрирани поради нерамнотежа поме...

навлажнувачки третман дебаланси скалпот Мрсна коса често се дехидрирани поради нерамнотежа поме...
Interactives : сјае до - REVLON PROFESSIONAL

Interactives : сјае до
REVLON PROFESSIONAL

Заштитни крем Фино коса има тенденција да изгледа досадна, безживотно и чувствителни. Хидра Сним...

Заштитни крем Фино коса има тенденција да изгледа досадна, безживотно и чувствителни. Хидра Сним...
Intragen КОЗМЕТИЧКИ Trichology - REVLON PROFESSIONAL

Intragen КОЗМЕТИЧКИ Trichology
REVLON PROFESSIONAL

комплекс Падот А професионални линија, есен, формулиран со компоненти од растително потекло кој...

комплекс Падот А професионални линија, есен, формулиран со компоненти од растително потекло кој...
ДЕЦА лИНИЈА - REVLON PROFESSIONAL

ДЕЦА лИНИЈА
REVLON PROFESSIONAL

EQUAVE ДЕЦА 2 во 1 шампон Карактеристики и предности : Хипоалергично формула која содржи состојки сп...

EQUAVE ДЕЦА 2 во 1 шампон Карактеристики и предности : Хипоалергично формула која содржи состојки сп...
Relife - ROLLAND ECO ETHIC ORGANIC

Relife
ROLLAND ECO ETHIC ORGANIC

еколошки третмани А спектар на третмани за губење на косата, вишокот на себум, првут, кожата осет...

еколошки третмани А спектар на третмани за губење на косата, вишокот на себум, првут, кожата осет...
Напредно Морско ТЕРАПИЈА - RUSK

Напредно Морско ТЕРАПИЈА
RUSK

кератин грижи А бојата линија предрасуди или без натриум хлорид. Производи формулиран со природ...

кератин грижи А бојата линија предрасуди или без натриум хлорид. Производи формулиран со природ...
DEEPSHINE МОТ - RUSK

DEEPSHINE МОТ
RUSK

Напредно Морско ТЕРАПИЈА третман plumping и навлажнувачки Argan А целосна линија на шампон и балсам де...

Напредно Морско ТЕРАПИЈА третман plumping и навлажнувачки Argan А целосна линија на шампон и балсам де...
лимонска БИЛАНС - SALERM

лимонска БИЛАНС
SALERM

за третирана коса Шампон лимонска БИЛАНС, благодарение на иновативна технологија Sequencial нега на ...

за третирана коса Шампон лимонска БИЛАНС, благодарение на иновативна технологија Sequencial нега на ...
HI ПОПРАВКИ - SALERM

HI ПОПРАВКИ
SALERM

дехидрирано и кршливи коса Линијата HI ПОПРАВКИ, благодарение на иновативна технологија Sequencial не...

дехидрирано и кршливи коса Линијата HI ПОПРАВКИ, благодарение на иновативна технологија Sequencial не...
Шок третман АНТИ ПАДОТ - SALERM

Шок третман АНТИ ПАДОТ
SALERM

Производи произведени со највисока технологија и потполно почитување на животната средина. Сист...

Производи произведени со највисока технологија и потполно почитување на животната средина. Сист...
П.н.е. : Боја замрзнување - SCHWARZKOPF

П.н.е. : Боја замрзнување
SCHWARZKOPF

формула на п.н.е. БОЈА НОВИ замрзнување зголемува до 90% постојаност на боја, и до 100 % својот сјај. Фа...

формула на п.н.е. БОЈА НОВИ замрзнување зголемува до 90% постојаност на боја, и до 100 % својот сјај. Фа...
П.н.е.: Bonacure HAIRTHERAPY - SCHWARZKOPF

П.н.е.: Bonacure HAIRTHERAPY
SCHWARZKOPF

Нови решенија во првиот персоналните третман програма дизајнирана за да се рекреираат на убавина...

Нови решенија во првиот персоналните третман програма дизајнирана за да се рекреираат на убавина...
П.н.е.: Bonacure HAIRTHERAPY - SCHWARZKOPF

П.н.е.: Bonacure HAIRTHERAPY
SCHWARZKOPF

п.н.е.: ВРЕМЕ Враќање Тоа е новата линија наменета за зрели жени, која дејствува против симптомите...

п.н.е.: ВРЕМЕ Враќање Тоа е новата линија наменета за зрели жени, која дејствува против симптомите...
П.н.е. : Боја ШТЕДИ - SCHWARZKOPF

П.н.е. : Боја ШТЕДИ
SCHWARZKOPF

линијата за коса со боја, изветвена или избелени од сончевите зраци. Комплексот состојки на новио...

линијата за коса со боја, изветвена или избелени од сончевите зраци. Комплексот состојки на новио...
П.н.е.: скалпот и косата ЕКСПЕРТСКА - SCHWARZKOPF

П.н.е.: скалпот и косата ЕКСПЕРТСКА
SCHWARZKOPF

линијата наменета за чувствителна кожа и коса абнормалности. Тој нуди три програми: • длабоко чис...

линијата наменета за чувствителна кожа и коса абнормалности. Тој нуди три програми: • длабоко чис...
ESSENSITY - SCHWARZKOPF

ESSENSITY
SCHWARZKOPF

е линија на деликатни шампон, мелеми и третмани насочени кон сите типови на коса. Линија третман, и...

е линија на деликатни шампон, мелеми и третмани насочени кон сите типови на коса. Линија третман, и...
PURE Argan - SCREEN

PURE Argan
SCREEN

за коса мека како свила PURE Argan масло третман silkening А мазнење шампон со Argan масло, кои нежно ги чисти...

за коса мека како свила PURE Argan масло третман silkening А мазнење шампон со Argan масло, кои нежно ги чисти...
Враќање спаси ме - SCREEN

Враќање спаси ме
SCREEN

шампон дополнителна заштита Третман шампон за коса истакна и хемиски третирана. Тоа им помага за...

шампон дополнителна заштита Третман шампон за коса истакна и хемиски третирана. Тоа им помага за...
Нежните без гас - SCREEN

Нежните без гас
SCREEN

шампон ЕКСТРА мазна Нежно ги чисти непослушните коса и одржување на разлетувањето под контрола. ...

шампон ЕКСТРА мазна Нежно ги чисти непослушните коса и одржување на разлетувањето под контрола. ...
БОЈА запалат - SEBASTIAN

БОЈА запалат
SEBASTIAN

деликатната линија за коса со боја Обоени коса, не се сите исти и не сите ги имаат истите потреби. К...

деликатната линија за коса со боја Обоени коса, не се сите исти и не сите ги имаат истите потреби. К...
Penetraitt - SEBASTIAN

Penetraitt
SEBASTIAN

реструктуирање третман длабоко актерско Системот се грижи за коса Penetraitt повеќе стрес, очајни да с...

реструктуирање третман длабоко актерско Системот се грижи за коса Penetraitt повеќе стрес, очајни да с...
стимулира ЛОСИОН - SELECTIVE

стимулира ЛОСИОН
SELECTIVE

Благодарение на вредни средства одредена содржина во иновативни флукс ONcare Stimulflux и Defenseflux, баланси...

Благодарение на вредни средства одредена содржина во иновативни флукс ONcare Stimulflux и Defenseflux, баланси...
ПРОСТОР ТРЕТМАН - SELECTIVE

ПРОСТОР ТРЕТМАН
SELECTIVE

А целиот спектар на третмани за косата и скалпот, да се обезбеди добра настапи во дневната соба и ќ...

А целиот спектар на третмани за косата и скалпот, да се обезбеди добра настапи во дневната соба и ќ...
Густо пополни ТРЕТМАН - SELECTIVE

Густо пополни ТРЕТМАН
SELECTIVE

густо пополни акција реконструктивна работа на оштетена коса, додава волумен и густина без тежат ...

густо пополни акција реконструктивна работа на оштетена коса, додава волумен и густина без тежат ...
Revitality спреј - SELECTIVE

Revitality спреј
SELECTIVE

Благодарение на вредни средства одредена содржина во иновативни флукс ONcare Proteflux, Vitaflux и Protectflux игр...

Благодарение на вредни средства одредена содржина во иновативни флукс ONcare Proteflux, Vitaflux и Protectflux игр...
Стимулира интензивна ЛОСИОН - SELECTIVE

Стимулира интензивна ЛОСИОН
SELECTIVE

Благодарение на вредни средства специфични contenutinegli иновативни флукс ONcare Stimulflux и Defenseflux, балансир...

Благодарение на вредни средства специфични contenutinegli иновативни флукс ONcare Stimulflux и Defenseflux, балансир...
HEALTHYSEXYHAIR : откриеме - SEXY HAIR

HEALTHYSEXYHAIR : откриеме
SEXY HAIR

откриеме БОЈА прошират ТРЕТМАН За фино коса и оштетени. А крем третман кој длабоко поправки и шти...

откриеме БОЈА прошират ТРЕТМАН За фино коса и оштетени. А крем третман кој длабоко поправки и шти...
HEALTHYSEXYHAIR : соја , какао и - SEXY HAIR

HEALTHYSEXYHAIR : соја , какао и
SEXY HAIR

соја млеко А линијата Соја и какао за оштетена коса од термички стајлинг и безбедно на боја на ко...

соја млеко А линијата Соја и какао за оштетена коса од термички стајлинг и безбедно на боја на ко...
SENSCIENCE ТЕЧНИ Луксузни - SHISEIDO

SENSCIENCE ТЕЧНИ Луксузни
SHISEIDO

Тоа е престижна линија за нега на коса производи специјално формулирани од страна на Shiseido лаборат...

Тоа е престижна линија за нега на коса производи специјално формулирани од страна на Shiseido лаборат...
чисто злато - SHOT

чисто злато
SHOT

Линија за реконструкција на структурата на косата, врз основа на Папаја, витамини А, Ц, Е и кератин....

Линија за реконструкција на структурата на косата, врз основа на Папаја, витамини А, Ц, Е и кератин....
Нега и ѕвезденото - SHOT

Нега и ѕвезденото
SHOT

реструктуирање СЕРУМОТ Неговиот посебен формулација овозможува веднаш да ги обноват структура...

реструктуирање СЕРУМОТ Неговиот посебен формулација овозможува веднаш да ги обноват структура...
Нега и ѕвезденото - SHOT

Нега и ѕвезденото
SHOT

нега и ѕвезденото не е користење на сурфактанти смета канцерогени (СЛС и SLES), има формула богата со...

нега и ѕвезденото не е користење на сурфактанти смета канцерогени (СЛС и SLES), има формула богата со...
ЛИНИЈА БИЛАНС првут - SHOT

ЛИНИЈА БИЛАНС првут
SHOT

БИЛАНС првут шампон Овозможува длабинско чистење на кожата, го регулира десквамација елиминира...

БИЛАНС првут шампон Овозможува длабинско чистење на кожата, го регулира десквамација елиминира...
ПИЛИНГ лИНИЈА - SHOT

ПИЛИНГ лИНИЈА
SHOT

ПИЛИНГ шампон Специјално дизајниран за мрсна скалпот и сува коса. Благодарение на активниот мик...

ПИЛИНГ шампон Специјално дизајниран за мрсна скалпот и сува коса. Благодарение на активниот мик...
Хидратантна шампон и прекин - SHOT

Хидратантна шампон и прекин
SHOT

специфични лек шампон за сува коса, кршливи и дехидрирани. Активните состојки како што се витамин...

специфични лек шампон за сува коса, кршливи и дехидрирани. Активните состојки како што се витамин...
Шампон боја и светлина СТРУЧЊАК - SHOT

Шампон боја и светлина СТРУЧЊАК
SHOT

Специфични шампон за коса со боја и ги третира вас. Формулацијата на pH 4.2 и Giraso нафта, ја запечати к...

Специфични шампон за коса со боја и ги третира вас. Формулацијата на pH 4.2 и Giraso нафта, ја запечати к...
реструктуирање СЕРУМОТ - SHOT

реструктуирање СЕРУМОТ
SHOT

Нејзината посебна формулација овозможува веднаш да ги обноват структурата на косата, дури и најпо...

Нејзината посебна формулација овозможува веднаш да ги обноват структурата на косата, дури и најпо...
TRICOSHOT - SHOT

TRICOSHOT
SHOT

линија лековити етерични масла Етерични масла се ароматични мешавини комплекс, кој се состои од и...

линија лековити етерични масла Етерични масла се ароматични мешавини комплекс, кој се состои од и...
ЉУБОВ ЗА КОСА - SHOT

ЉУБОВ ЗА КОСА
SHOT

специфичен производ целосно да се отстранат сите траги од боја по боење. Неговиот посебен формула...

специфичен производ целосно да се отстранат сите траги од боја по боење. Неговиот посебен формула...
СВИЛАТА ЛИНИЈА Répara - SHOT

СВИЛАТА ЛИНИЈА Répara
SHOT

новиот третман линија специјално за парична казна и чувствителна коса богата со природни екстрак...

новиот третман линија специјално за парична казна и чувствителна коса богата со природни екстрак...
ПОЛСКАТА спреј - SHOT

ПОЛСКАТА спреј
SHOT

Тоа е резултатот остана непроменет да им даде сјај на било фризура. Благодарение на својот специја...

Тоа е резултатот остана непроменет да им даде сјај на било фризура. Благодарение на својот специја...
НУТРИТИВНИОТ ЛИНИЈА Répara - SHOT

НУТРИТИВНИОТ ЛИНИЈА Répara
SHOT

новиот третман линија за боја третирани коса и кршливи хранливи, богата со морски растителни екст...

новиот третман линија за боја третирани коса и кршливи хранливи, богата со морски растителни екст...
Répara линија на животот БОЈА - SHOT

Répara линија на животот БОЈА
SHOT

линија третирање на специјално дизајнирани за да се задржи бојата светла и сјајна. Козметички нај...

линија третирање на специјално дизајнирани за да се задржи бојата светла и сјајна. Козметички нај...
Нега и ѕвезденото - SHOT

Нега и ѕвезденото
SHOT

навлажнувачки шампон и прекин Шампон специфични лек за сува коса, кршливи и дехидрирани. Активни...

навлажнувачки шампон и прекин Шампон специфични лек за сува коса, кршливи и дехидрирани. Активни...
Biomed HAIRTHERAPHY - line и мрсна коса првут - SOCO

Biomed HAIRTHERAPHY - line и мрсна коса првут
SOCO

линија карактеризира со присуство на одредени сметководствени deforforanti :. пироктон оламин и екстра...

линија карактеризира со присуство на одредени сметководствени deforforanti :. пироктон оламин и екстра...
KERAMINE H ПРОФЕСИОНАЛНА - Онлајн ЗАЈАКНУВАЊЕ - SOCO

KERAMINE H ПРОФЕСИОНАЛНА - Онлајн ЗАЈАКНУВАЊЕ
SOCO

е линија која претставува оптимален третман tricologico да го решат проблемот на слабата коса поради sol...

е линија која претставува оптимален третман tricologico да го решат проблемот на слабата коса поради sol...
KERAMINE H професионална - падна линија - SOCO

KERAMINE H професионална - падна линија
SOCO

Soco, благодарение на своето искуство во областа на лекување и tricologico, решава да се врати на потеклот...

Soco, благодарение на своето искуство во областа на лекување и tricologico, решава да се врати на потеклот...
Biomed HAIRTHERAPY - ЛИНИЈА НА ЕНЕРГИЈА - SOCO

Biomed HAIRTHERAPY - ЛИНИЈА НА ЕНЕРГИЈА
SOCO

Петте производи во согласност енергетика одржа најголемиот дел од своите активности во синергет...

Петте производи во согласност енергетика одржа најголемиот дел од своите активности во синергет...
KERAMINE H професионална - ЛИНИЈА првут - SOCO

KERAMINE H професионална - ЛИНИЈА првут
SOCO

линија карактеризира со присуство на одредени сметководствени deforforanti :. пироктон оламин и екстра...

линија карактеризира со присуство на одредени сметководствени deforforanti :. пироктон оламин и екстра...
Biomed HAIRTHERAPHY - Градење линија - SOCO

Biomed HAIRTHERAPHY - Градење линија
SOCO

текот на својот живот, на косата се подложува на различни видови на стрес: повторува четкање, чест...

текот на својот живот, на косата се подложува на различни видови на стрес: повторува четкање, чест...
Biomed HAIRTHERAPHY - Целосна далноводот - SOCO

Biomed HAIRTHERAPHY - Целосна далноводот
SOCO

целосната моќ е најновата програма за заштита при пад и анти -стареењето третман, како резултат на...

целосната моќ е најновата програма за заштита при пад и анти -стареењето третман, како резултат на...
боја контрола - TEOTEMA-COSMEDI

боја контрола
TEOTEMA-COSMEDI

БОЈА ЗА КОНТРОЛА НА БАЊА Негување Шампон за коса со боја, изветвена или третирани. Го зајакнува к...

БОЈА ЗА КОНТРОЛА НА БАЊА Негување Шампон за коса со боја, изветвена или третирани. Го зајакнува к...
јадев ПОСЕБНИ - TEOTEMA-COSMEDI

јадев ПОСЕБНИ
TEOTEMA-COSMEDI

Јадев ПОСЕБНИ БАЊА шампон за фино коса и чувствителни Со својата нежна чистење акција, го зајак...

Јадев ПОСЕБНИ БАЊА шампон за фино коса и чувствителни Со својата нежна чистење акција, го зајак...
Catwalk НАПЛАТА ВОЛУМЕН - TIGI HAIRCARE

Catwalk НАПЛАТА ВОЛУМЕН
TIGI HAIRCARE

Ваше Височество негување балсам дебелина и сјај Лаванда, Wisteria, Јасмин и виолетови даде храна за ...

Ваше Височество негување балсам дебелина и сјај Лаванда, Wisteria, Јасмин и виолетови даде храна за ...
CURL НАПЛАТА модна писта - TIGI HAIRCARE

CURL НАПЛАТА модна писта
TIGI HAIRCARE

Curlesque хидратантен балсам Тоа ја храни и moisturizes да се дефинира обликот. Алое лечи изедначи на живец...

Curlesque хидратантен балсам Тоа ја храни и moisturizes да се дефинира обликот. Алое лечи изедначи на живец...
S -фактор - TIGI HAIRCARE

S -фактор
TIGI HAIRCARE

S- фактор прави косата свиленкаста, сјајна, мека, заводлива. Тој се бори влага, дава сјај, го задржув...

S- фактор прави косата свиленкаста, сјајна, мека, заводлива. Тој се бори влага, дава сјај, го задржув...
Cristall ЛИНИЈА ЗА лен семиња - TMT

Cristall ЛИНИЈА ЗА лен семиња
TMT

течниот кристал во лен семиња Козметички третман за убавина за коса -акција ламиниране лак. паке...

течниот кристал во лен семиња Козметички третман за убавина за коса -акција ламиниране лак. паке...
Cristall ЛИНИЈА ЗА лен семиња - TMT

Cristall ЛИНИЈА ЗА лен семиња
TMT

Cristall маскираат лен семиња Реструктуирање маска за ленено за сува, кршливи коса и кршливи, оштете...

Cristall маскираат лен семиња Реструктуирање маска за ленено за сува, кршливи коса и кршливи, оштете...
Напредно ТЕРАПИЈА ПЛУС - TRICOSAL

Напредно ТЕРАПИЈА ПЛУС
TRICOSAL

Падот Интензивна е програма со која има за цел да се запре губење на косата и го стимулира физиоло...

Падот Интензивна е програма со која има за цел да се запре губење на косата и го стимулира физиоло...
Tricosal - К4 - TRICOSAL

Tricosal - К4
TRICOSAL

за оштетена коса Tricosal К4, на Fondonatura е интензивен третман за оштетена коса која е составена од 4 про...

за оштетена коса Tricosal К4, на Fondonatura е интензивен третман за оштетена коса која е составена од 4 про...
лИНИЈА VitalCare - VITALCARE

лИНИЈА VitalCare
VITALCARE

специфичен третман падне Follicusan Специфичниот третман ПАДОТ VitalCare помага да се бори против губење ...

специфичен третман падне Follicusan Специфичниот третман ПАДОТ VitalCare помага да се бори против губење ...
ИНТЕНЗИВНИ АКВА РЕЛАКС -специјалисти - VITALITYS

ИНТЕНЗИВНИ АКВА РЕЛАКС -специјалисти
VITALITYS

НАФТА ПРИРОДЕН Високата - Нов ритуали за тело и коса Природни нафтастручно создадени со мешање с...

НАФТА ПРИРОДЕН Високата - Нов ритуали за тело и коса Природни нафтастручно создадени со мешање с...
ИНТЕНЗИВНИ линија - БОЈА - VITALITYS

ИНТЕНЗИВНИ линија - БОЈА
VITALITYS

боја на косата е важен елемент за убавина и личноста на жената. Токму поради оваа причина треба се...

боја на косата е важен елемент за убавина и личноста на жената. Токму поради оваа причина треба се...
ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА - ЕНЕРГЕТСКА - VITALITYS

ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА - ЕНЕРГЕТСКА
VITALITYS

ЕНЕРГИЈА Активни состојки:. Vitaxil, Vitacell -Tec Функција:. Стимулирачки ефект на крушка коса, Резултати: ...

ЕНЕРГИЈА Активни состојки:. Vitaxil, Vitacell -Tec Функција:. Стимулирачки ефект на крушка коса, Резултати: ...
ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА - БИЛАНС - VITALITYS

ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА - БИЛАНС
VITALITYS

БИЛАНС Активни состојки:. Sebocomplex, Burdock Функција: принципи на себум регулатори, како што ниацинамид...

БИЛАНС Активни состојки:. Sebocomplex, Burdock Функција: принципи на себум регулатори, како што ниацинамид...
ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА - NUTRIACTIVE - VITALITYS

ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА - NUTRIACTIVE
VITALITYS

NUTRIACTIVE Активни состојки:. Шафран нафта, Sericine Функција: висок степен на пропустливост на кожата. То...

NUTRIACTIVE Активни состојки:. Шафран нафта, Sericine Функција: висок степен на пропустливост на кожата. То...
ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА - ЧИСТОТА - VITALITYS

ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА - ЧИСТОТА
VITALITYS

чистота Активни состојки:. Пироктон оламин, Climbazol, Мирто Сардинија Функција:. Синергетски акција ...

чистота Активни состојки:. Пироктон оламин, Climbazol, Мирто Сардинија Функција:. Синергетски акција ...
ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА - ВОЛУМЕН - VITALITYS

ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА - ВОЛУМЕН
VITALITYS

ВОЛУМЕН Активни состојки:. Протеини пченка, памук Функција: реструктурира на косата. Донирајте м...

ВОЛУМЕН Активни состојки:. Протеини пченка, памук Функција: реструктурира на косата. Донирајте м...
ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА - VITALITYS

ИНТЕНЗИВНИ ЛИНИЈА АКВА
VITALITYS

Природата ни дава многу видови на вода: на елементи во неа, и неговото потекло дефинирачки каракте...

Природата ни дава многу видови на вода: на елементи во неа, и неговото потекло дефинирачки каракте...
Обалата ТЕРАПИЈА шампон - VOLHAIR

Обалата ТЕРАПИЈА шампон
VOLHAIR

навлажнувачки - сува, frizzy коса Шампон навлажнувачки, негување и омекнување со млечни протеини и п...

навлажнувачки - сува, frizzy коса Шампон навлажнувачки, негување и омекнување со млечни протеини и п...
Обалата ТЕРАПИЈА ТРЕТМАНИ - VOLHAIR

Обалата ТЕРАПИЈА ТРЕТМАНИ
VOLHAIR

Негување балсам за млеко лен семиња Млеко е богато со активни состојки, негување и условување. Та...

Негување балсам за млеко лен семиња Млеко е богато со активни состојки, негување и условување. Та...
реструктуирање ЛОСИОН - WALAND

реструктуирање ЛОСИОН
WALAND

реконструира влакна коса без тежат надолу, зајакнување тоа. Косата повраќа телото, волумен и сјај....

реконструира влакна коса без тежат надолу, зајакнување тоа. Косата повраќа телото, волумен и сјај....
КАПИЛАРНА БАЊА ФОРМУЛА - WALAND

КАПИЛАРНА БАЊА ФОРМУЛА
WALAND

крем. Збогатен со скапоцени нафта TAMANU, е специјален чистач за сува коса досадна или оштетени од аг...

крем. Збогатен со скапоцени нафта TAMANU, е специјален чистач за сува коса досадна или оштетени од аг...
СП - Систем ПРОФЕСИОНАЛНА - WELLA

СП - Систем ПРОФЕСИОНАЛНА
WELLA

• Боја ШТЕДИ линија Линијата е дизајнирана да обезбеди апсолутна заштита на бојата. Благодарени...

• Боја ШТЕДИ линија Линијата е дизајнирана да обезбеди апсолутна заштита на бојата. Благодарени...
СП - СОНЦЕТО СИСТЕМ ПРОФЕСИОНАЛНА - WELLA

СП - СОНЦЕТО СИСТЕМ ПРОФЕСИОНАЛНА
WELLA

• линија за UV заштита А секојдневно линија на производи за заштита на зеленило и кожата од ултра...

• линија за UV заштита А секојдневно линија на производи за заштита на зеленило и кожата од ултра...
Wella професионална грижа - WELLA

Wella професионална грижа
WELLA

• линија брилијантност Линијата на косата производи кои содржат иновативна технологија : Трипл-...

• линија брилијантност Линијата на косата производи кои содржат иновативна технологија : Трипл-...
Bottox Capilar - третман против стареење - YBERA PROFESSIONAL

Bottox Capilar - третман против стареење
YBERA PROFESSIONAL

анти стареењето формула, богата со растителни Bottoxina дериват на ботулински токсин. Решението кој г...

анти стареењето формула, богата со растителни Bottoxina дериват на ботулински токсин. Решението кој г...
жолта СЈАЈ - YELLOW

жолта СЈАЈ
YELLOW

линија која се враќа светло за досадна коса. Сите формули се збогатени микрочестички Жолта СЈАЈ fot...

линија која се враќа светло за досадна коса. Сите формули се збогатени микрочестички Жолта СЈАЈ fot...
жолта хидрат - YELLOW

жолта хидрат
YELLOW

линија која длабоко moisturizes на молекуларната структура и враќа на соодветна рамнотежа на водата. Б...

линија која длабоко moisturizes на молекуларната структура и враќа на соодветна рамнотежа на водата. Б...
Прекрасна - YUKO

Прекрасна
YUKO

за оштетена и хемиски третирана коса Шампон и балсам за оштетена коса и истакна со постојана хем...

за оштетена и хемиски третирана коса Шампон и балсам за оштетена коса и истакна со постојана хем...
MILK_SHAKE природен јогурт маска - Z.ONE

MILK_SHAKE природен јогурт маска
Z.ONE

маска третман природен јогурт маска е специфична за природен или обоени коса. Протеинот се состои...

маска третман природен јогурт маска е специфична за природен или обоени коса. Протеинот се состои...
MILK_SHAKE Argan DEEP ТРЕТМАН - Z.ONE

MILK_SHAKE Argan DEEP ТРЕТМАН
Z.ONE

хранливи материи формула специјално за да се елиминира frizz во сите типови на коса : запечатува жив...

хранливи материи формула специјално за да се елиминира frizz во сите типови на коса : запечатува жив...
MILK_SHAKE облеана ТРЕТМАН - Z.ONE

MILK_SHAKE облеана ТРЕТМАН
Z.ONE

елиминира frizz на сите типови коса, дава мекост, сјај и управливост, тоа ја одржува оптимална рамнот...

елиминира frizz на сите типови коса, дава мекост, сјај и управливост, тоа ја одржува оптимална рамнот...
MILK_SHAKE Поправка на косата третман - Z.ONE

MILK_SHAKE Поправка на косата третман
Z.ONE

А мајсторот длабоко за хемиски третирана коса или природните експлоатирани длабоко негува давај...

А мајсторот длабоко за хемиски третирана коса или природните експлоатирани длабоко негува давај...
Негување третман за кератин N - ZEROZERO39

Негување третман за кератин N
ZEROZERO39

Косата е формирана од вода, липиди, минерали, меланин и кератин. Вториот е главна компонента на кап...

Косата е формирана од вода, липиди, минерали, меланин и кератин. Вториот е главна компонента на кап...

X